V srpnu sbalila běžky a vyrazila na zimní triatlon

16.08.2006 -
Šárka Grabmüllerová, reprezentantka v zimním triatlonu, odletěla na druhou stranu zeměkoule navštívit místa, kde právě vrcholí zima. Letní teploty vystřídá mráz a místo neoprenu si s sebou přibalila mázu, lyže, zimní oblečení a vyrazila vstříc zimním triatlonům v Jížní Americe
 
V úterý večer nabrala z vídeňského letiště směr Buenos Aires a odtud pokračuje do 3000km vzdálené Ushuai, které leží na jednom z ostrovů Ohňové země. Koná se zde Mistrovství Jižní Ameriky v zimním triatlonu. Právě zde vrcholí zima a pořadatelé hlásí noční teploty kolem -20°C a přes den přijatelných -5°C.  

Na aklimatizaci ji budou zbývat pouze tři dny. „Zatím jsme s tím nikdy neměla problém, tak musím věřit, že tomu bude i nadále.Trápí mě však jiný problém – montáž a demontáž kola,“ postěžovala si Šárka těsně před odletem.

Po závodě se opět letecky přesune zpět do Buenos Aires a mikrobusem se vydá na strastiplnou 1600 km cestu, kde se zúčastní mistrovství Argentiny. Přesněji do zimního střediska  Ushuaie, které se rozkládá u úpatí sopky.

Loňské sezóna se jí nadmíru vydařila. V celkovém hodnocení SP skončila druhá a letos by ráda stejný výsledek zopakovala, i když hned na začátku sezóny ji nepřeje štěstí. „Dva dny před odletem ITU doplnila SP o dva závody. 2. září  v Austrálii a o týden později na Novém Zélandu. Škoda, protože prioritou je Světový pohár a kdyby byla informace  zveřejněna zavčas mířili bychom určitě tam. Mohl to být skvělý odrazový můstek k úspěchu v celkovém hodnocení,“ kvituje nepříjemnost, neboť žádný závod v Jižní Americe ji do hodnocení SP nepřinese ani bod.

Závodů v Argentině se může zúčastnit nejen díky jejím sponzorům, ale i vstřícnosti organizátorů, kteří zajistili pobyt a částečně i náklady na dopravu. „Případná výhra nehraje v rozpočtu cesty významnější roli. Ani úspěch ve Světovém poháru nezajistí dostatek financí na další sezónu a tak bez významné podpory z rodinného rozpočtu by nebylo možné kompletní Světový pohár absolvovat. Ale to bude asi tím, že zimní triatlon patří ke mně stejně jako já k němu.“

Šárka pracuje jako učitelka na základní škole a letní prázdniny jsou pro ni ideálním období pro trénink. „Letos se však začala triatlonu vážněji věnovat i má starší dcera Aneta (mimochodem letošní mistryně ČR v duatlonu i triatlonu mladších žákyň) a tak máme občas problém s termíny,“ dodává s úsměvem.

S lyžařskou přípravou se před závodem nijak nepárala. „Kolečkové lyže jsme použila v létě minimálně a brusle pouze jako relaxaci v nedělním odpoledni, pokud zrovna nezavodíme,“ prozrazuje. Nezbývá než věřit, že lyžařské geny a rozzávoděnost z X-terry budou na Jihoameričanky stačit.


ještě o víkendu před odletem se zúčastnila X-terry v Hradci


... o tomto víkendu na ni budou čekat podobné tratě


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Až na konci světa závodila Šárka Grabmüllerová
Holky u Grabmüllerů jdou ve stopách své mámy…

Galerie

Přečteno 444x

Komentáře

hoja Reagovat
tucnaci Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková