V srpnu sbalila běžky a vyrazila na zimní triatlon

16.08.2006 -
Šárka Grabmüllerová, reprezentantka v zimním triatlonu, odletěla na druhou stranu zeměkoule navštívit místa, kde právě vrcholí zima. Letní teploty vystřídá mráz a místo neoprenu si s sebou přibalila mázu, lyže, zimní oblečení a vyrazila vstříc zimním triatlonům v Jížní Americe
 
V úterý večer nabrala z vídeňského letiště směr Buenos Aires a odtud pokračuje do 3000km vzdálené Ushuai, které leží na jednom z ostrovů Ohňové země. Koná se zde Mistrovství Jižní Ameriky v zimním triatlonu. Právě zde vrcholí zima a pořadatelé hlásí noční teploty kolem -20°C a přes den přijatelných -5°C.  

Na aklimatizaci ji budou zbývat pouze tři dny. „Zatím jsme s tím nikdy neměla problém, tak musím věřit, že tomu bude i nadále.Trápí mě však jiný problém – montáž a demontáž kola,“ postěžovala si Šárka těsně před odletem.

Po závodě se opět letecky přesune zpět do Buenos Aires a mikrobusem se vydá na strastiplnou 1600 km cestu, kde se zúčastní mistrovství Argentiny. Přesněji do zimního střediska  Ushuaie, které se rozkládá u úpatí sopky.

Loňské sezóna se jí nadmíru vydařila. V celkovém hodnocení SP skončila druhá a letos by ráda stejný výsledek zopakovala, i když hned na začátku sezóny ji nepřeje štěstí. „Dva dny před odletem ITU doplnila SP o dva závody. 2. září  v Austrálii a o týden později na Novém Zélandu. Škoda, protože prioritou je Světový pohár a kdyby byla informace  zveřejněna zavčas mířili bychom určitě tam. Mohl to být skvělý odrazový můstek k úspěchu v celkovém hodnocení,“ kvituje nepříjemnost, neboť žádný závod v Jižní Americe ji do hodnocení SP nepřinese ani bod.

Závodů v Argentině se může zúčastnit nejen díky jejím sponzorům, ale i vstřícnosti organizátorů, kteří zajistili pobyt a částečně i náklady na dopravu. „Případná výhra nehraje v rozpočtu cesty významnější roli. Ani úspěch ve Světovém poháru nezajistí dostatek financí na další sezónu a tak bez významné podpory z rodinného rozpočtu by nebylo možné kompletní Světový pohár absolvovat. Ale to bude asi tím, že zimní triatlon patří ke mně stejně jako já k němu.“

Šárka pracuje jako učitelka na základní škole a letní prázdniny jsou pro ni ideálním období pro trénink. „Letos se však začala triatlonu vážněji věnovat i má starší dcera Aneta (mimochodem letošní mistryně ČR v duatlonu i triatlonu mladších žákyň) a tak máme občas problém s termíny,“ dodává s úsměvem.

S lyžařskou přípravou se před závodem nijak nepárala. „Kolečkové lyže jsme použila v létě minimálně a brusle pouze jako relaxaci v nedělním odpoledni, pokud zrovna nezavodíme,“ prozrazuje. Nezbývá než věřit, že lyžařské geny a rozzávoděnost z X-terry budou na Jihoameričanky stačit.


ještě o víkendu před odletem se zúčastnila X-terry v Hradci


... o tomto víkendu na ni budou čekat podobné tratě


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Až na konci světa závodila Šárka Grabmüllerová
Holky u Grabmüllerů jdou ve stopách své mámy…

Galerie

Přečteno 444x

Komentáře

hoja Reagovat
tucnaci Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu