Pejsar a Bureš hodnotí své vystoupení na nominačním závodě

14.04.2008 -
Reprezentanti Martin Pejsar (E.ON Triathlon Team) a Petr Bureš (ACIS PF Plzeň) zhodnotili své výkony na nedělním nominačním závodě v Pardubicích, které se uskutečnilo na netradičních tratích (1,5-10)km. Prvně jmenovaný na ME odletí, tomu druhému cíl bohužel nevyšel.
Martin Pejsar po roční pauze opět oblékne reprezentační dres

 
4.místo, 1500m: 18:34, 10km: 33:03

Jak jsi spokojen se svým výkonem v Pardubicích?
Pro mě byl závod v Pardubicích velkou zkouškou - po návratu ze soustředění jsem se nachladil a na závod jsem se nemohl připravit dle představ. Při plavecké části jsem se trápil, běh už byl podstatně lepší. Nakonec jsem byl s výsledkem spokojený.

Můžeš detailně rozebrat svůj výkon v plavání a na běhu?
Plavání - po soustředění na Kanárech jsem pomýšlel na lepší čas než 18:34, ale nachlazení se určitě částečně projevilo. Do 800m jsem plaval na čas kolem 18min, ale pak jsem začal výrazně tuhnout a zpomalovat. Nakonec jsem však byl i s tímto časem vzhledem k aktuálnímu stavu spokojený. (V loňském roce bylo mé maximum na 50m bazénu 18:58).


Do běžecké části jsem nastupoval s respektem. Věděl jsem, že na trojici Krňávek, Švarc a Čelůstka v současné době mít nebudu a pokud jsem pomýšlel na možnou nominaci ze 4. místa, znamenalo to doběhnout bráchu, Patáka a Kubínka. Rozběhl jsme velmi opatrně a cca do pátého km jsem udržoval stejné tempo. Do této doby jsem se prakticky k trojici s bráchou nepřibližoval. Oni však začali zpomalovat a mezi 6-7km jsem doběl bráchu s Patym. Spočítal jsem si, že když vystupňuji 8.km, tak doběhnu Kubínka, což se přesně na 8km povedlo. Poslední 2km jsem již dobíhal s jistotou 4. místa.

Co ti tento závod přinesl? Na čem je potřeba ještě zapracovat?
Byl to určitě velmi kvalitní trénink. Pokud se budu připravovat na ME, tak mě čeká ještě velký kus práce ve všech disciplínách. Příští týden budu tréninkově startovat na EP v Pontevedře, poté krátký odpočinek, kde musím zapracovat zejména na upevnění zdraví.„Smekám před výkonem Franty Kubínka,“ říká Petr Bureš

 
6.místo, 1500m: 18:58, 10km: 33:04

Jak jsi spokojen se svým výkonem v Pardubicích?
Spokojený být nemůžu, protože jsem se nenominoval na ME. Zbývá mi než konstatovat, že dnes bylo pět lidí v Pardubicích připraveno lépe než-li já a chtěl bych pogratulovat prvním čtyřem k nominaci.

Můžeš detailně rozebrat svůj výkon v plavání a na běhu?
Plavání jsem asi moc přepálil začátek, a když se mi začal Přemek, plavající vedle na dráze, po 200m vzdalovat ,nějak jsem se smířil s mým tempem a plaval podle sebe, bohužel celkem pomalu. Čekal jsem od sebe rozhodně více (doufal jsem někde mezi 18:30-40), ale jako tragický výkon to rozhodně neberu. 1500m na dlouhém jsem plaval naostro asi po 12 letech, takže se nemůžu divit, že to nebyl žádný zázrak, i když asi osobák, což je docela smutné.


Na běh jsem si věřil podstatně více nežli na plavání. Zde jsem celkem přesně věděl, jak na tom jsem a kolik můžu běžet. Popravdě mi všichni dost překvapili, jak rychle to odběhli a nad několika výkony musím jen smeknout klobouk.

Vybíhal jsem bohužel zcela osamocen a hned po prvním kole jsem věděl, která bije. Nikoho (aspiranty na nominaci) jsem nedobíhal a naopak mi ještě trošku utíkali. Po druhém kole už jsem začal přemýšlet o tom kam pojedu víkend 10.5. a to není zrovna pozitivní myšlení při závodě. Po čtvrtém kole už jsem věděl, že nominace je pryč, a tak jsem se snažil doběhnout výborně běžícího Jardu Pejsara a Patyho. Nakonec jsem je oba horko těžko předběhl, což ovšem stále znamenalo pomalejší běh téměř o minutu něž duo Krnoš Přemek a ztrátu 25 sekund na Pejsiho, čtvrtého v cíli a na 5. Frantu Kubínka 15 sekund.

Běžel jsem rozhodně na co jsem tam měl a mohu akorát litovat, že jsem nezaplaval o něco rychleji, abych měl alespoň oční kontakt. Přemek s Krňošem mi ukázali, že bude potřeba běhat podstatně rychleji, nemluvě o tom, že tam budu muset také vyplavat. S během za 33 minut se dnes díra do světa udělat nedá a rozhodně to nestačí na doběhnutí minutové ztráty z plavaní ba naopak.

Co ti tento závod přinesl? Na čem je potřeba ještě zapracovat?
Poctivě jsem se připravoval a nic bych na přípravě ani po dnešku neměnil, ale dnes to prostě nestačilo. Výkon nebyl špatný, ale bohužel ani dobrý. Dnes mi chyběla potřebná závodní lehkost, bez které to nejde. Pracovat budu na všech třech disciplínách jako doposud a budu se snažit posunout svoje maxima o něco výše. Tento závod mě rozhodně donutil k větší objemové přípravě ve vodě, což se bohužel moc neprojevilo a naběhal jsem celkem dost kvalitních kilometrů, což se také ve výsledku moc neukázalo. Samotný závod mi však ukázal, že to zdaleka nestačí a je potřeba dále pracovat a připravovat se možná trošku více s rozumem. Jinak všem, co si vyjeli nominaci, přeji hodně štěstí v Lisabonu a gratuluji k dobrému závodu a smekám před výkonem Franty Kubínka.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Švarc, Paták a Trnková komentují své nedělní výkony
Přečteno 1060x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.