2. německá soutěž družstev, má železný dámský team

2.12.2005 -
Ženský tým DSW Darmstadt 1912 startoval ve druhé německé soutěži družstev a sestavily jej železné dámy první kategorie. Domácí harcovnice ze světových Ironmanů Nicole Best (37), Martina Lang (35) a Nicole Leder (34) si do týmu přizvaly soupeřku z dlouhých tratí, „mladou“ Gábinu Loskotovou (30).

Sestava „ironladies“ budila všude pozornost a nebylo se čemu divit. Jenom v letošní sezóně zaznamenaly „zasloužilé“ triatletky pozoruhodné výsledky: Nicole Best 6. místo Ironman Germany, Martina Lang 3. místo Ironman Switzerland a 4. místo Inferno Triathlon, Nicole Leder 2. místo Challenge Triathlon Roth a 16. místo Ironman Hawaii, Gábina Loskotová 3. místo Ironman Florida a 4. místo Ironman Wisconsin. Zajímavé je pak i, že aniž o sobě věděly, tak se všechny utkaly na Hawaii 2000. Pořadí v cíli tenkrát bylo 14. Leder, 50. Lang, 61. Loskotová a 73. Best.

 

Ještě jedno mají společné, vědí, že triatlon nebudou dělat věčně a že je třeba přicházet i na jiné myšlenky. Mají ho tudíž jako „vedlejšák“ pro zábavu. Prvá Nicole pracuje v distribuci společnosti COMPEX a práce u ní začíná mít navrch. Druhá Nicole se se svým manželem Lotharem angažují ve výživovém a tréninkovém programu Beastmilch.com, zatímco Martina je matkou roční dcerky a zatím musí závodit v dosahu svého bydliště. No a Gábina je čerstvým patentovým zástupcem, když jejích schopností dlouhá léta v tomto oboru využívá právní oddělení Nestlé Česko.

 

Úroveň závodníků druhé německé soutěže je vysoká, na úrovni závodů ČP v té nejkvalitnější podobě. Kromě toho tady startuje početnější pole v obou kategoriích a závody jsou zajímavé, od úvodních štafet a družstev, přes bezdraftingové cyklistiky až po závěrečný, klasický ITU triatlon. Organizace je prováděna s německou důkladností, především zabezpečení tratí hasiči a policií je vysněnou inspirací pro našince.

 

Ve 2. Bundeslize nakonec obsadily ženy Darmstadtu druhé místo, musely se sklonit před děvčaty z Griesheimu, jimž vévodila Irina Abysová, letos 11. místo na ME v Lausanne. Na juniorky zpravidla ruského původu, které příští rok v elitní soutěži bezesporu potrápí i nejlepší týmy, byly dlouhotraťařky opravdu trochu pomalé. Ale přesto mají do jara čas na rozmyšlenou, zda vezmou postupové místo do 1. ligy.

 

P. S. Kdo by nevěděl, co je Inferno Triathlon, tak ten je skutečně pekelný. I když teploty v cíli se letos oproti čertovskému působišti pohybovaly okolo nuly a nebyla nouze o sníh. Skladba tratí je rovněž pikantní: 3,1km plavání, 92km silniční kolo, 30km MTB, 25km horský běh (cíl v 2600 m. n. m.). Bez komentáře, více www.inferno.ch

 

Loskotová Gábina

 

 

Hodnocení:
Přečteno 401x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková