DeuceMan Triathlon - festival triatlonu

8.06.2006 -
Gábina Loskotova si v rámci přípravy na Ironman USA místo původně plánovaného Pilmana zajela arizonského DeuceMana. Při velmi dobře obsazeném závodě doběhla druha, odvedla porážku Heather Haviland z loňského IM Wisconsin a podlehla jen Australance Marilyn McDonald. cestu k rodinému dvojnásobnému triumfu před ni otevřel její manžel Tommy.

Závod se konal v miste našeho tréninkového pobytu v Show Low ve White Mountains. Centrem byly rekreační prostory na břehu Fools Hollow Lake. Cyklistika se na jednom velkém okruhu dostala ze zalesněného hřebene až na savanu severně od města, běžecká část proběhla na jednom okruhu v městském parku a na druhem po břehu jezera. Na zdejší poměry bylo horko, v 1900 m.n.m. (možná nejvýše konaná půlka) se teplota v poledne přehoupla přes 30 stupňů.

Zatímco se Gábina úspěšně potýkala s tratí, měla nejlepší plavání a běh, celkové 10. místo, já jsem si tou dobou objel olympijskou trať. Ze dvou set účastníku jsem dorazil jedenadvacátý a mohl byt spokojen. Olympijsky se jel pochopitelně bez povoleného draftingu, kromě závodu ITU je to všude normální. Druhy den se v rámci triatlonového festivalu ještě konal závod americké série Xterra. Závodníku bylo o polovinu méně než v sobotu na krátkém, ale o to více bylo psu mezi doprovodem. Chvílemi to vypadalo spise jako na srazu chovatelů než na triatlonu.

Marry a Rob, u nichž bydlíme, tvoří místní pořadatelskou buňku pro hlavního organizátora TriSports z Tucsonu (mj. IM Arizona v Tempe). Abychom netrpěli pořadatelským absťákem, zapojili jsme se čile do připrav a v neděli si hrdě navlékli volunteerska trička. Předzávodní klasikou bylo pytlíkovaní čísel, propozic, závodnických pasek a různých kuponu pro zhruba 500 účastníků. Po sobotním závode jsme v neděli nastoupili do týmu, já jsem společně s Robem na jeho rybářské lodi, připomínající spíše člun pirátů z Malackého průlivu, zajišťoval plaveckou část. Gábina tou dobou vedla teenegerskou skupinu svlékaču neoprénu (mistně strippers, na Východě peelers). Pak jsme dostali na starost cílový prostor, občerstveni, čipy apod. Co se týká zabezpečení závodu, jak finančního tak materiálního, šly nám každou chvíli oči navrch hlavy.

A par perliček na konec.
Rob si s přesným vyměřením plaváni vystačil sám, použil k tomu svoji rybařskou GPSku.
Půlku výborně absolvovala bývalá bežecká kolegyně Renaty Berkové Gabriela Hnilková, nyní provdaná Jenks a žijící v Albuquerque. S roční dcerou mezi diváky dosáhla času 5:12.
Ředitelka závodu Debie upozornila teréňáky, že jsou odpovědní za znalost trati. Vedoucí závodník po kole zabloudil, ztratil jisté vítězství, ale ani ho nenapadlo komukoliv nadávat a svalovat vinu na druhé.
V závěrečné tombole se rozdělovaly ceny v hodnotě více než 15 tisíc USD. Hlavni cena speciál KUOTA, několik párů Zippu, desítka neoprénů a aerořidítek, trička, DVD, apod. Téměř na každého se dostalo.


Gábina Loskotová


Gábina Loskotová a Jirka Choloupka jako dobrovolníci při DeuceMan triathlon festival
rybářská GPS stačí na přesné vytyčení plavecké části

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Triatlonový dream team
Halfironman St.Croix
Gulf Coast Triathlon misto Gabiny
Loskotová po Havaji i na Floridu
Amerikou za triatlonem I.: Přes pět států.
Amerikou za triatlonem II.: White Mountains

Galerie

  

Přečteno 489x

Komentáře

Pilman Reagovat
Re: Pilman Reagovat
Pilman Reagovat
nemáte pravdu Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!