Amerikou za triatlonem I.: Přes pět států.

3.06.2006 -
Ráno nás přivítala vysoká vlhkost a ranní výklus připomínal pohyb prádelnou. Největší americky stát nás dost zklamal, nic jiného než pastviny, kukuřice a obili. Nízký cestovní limit, byla z toho celodenní nuda. Zato v podvečer, se vše rázem změnilo {vůbec, všechny změny krajiny jsou tu takřka okamžité}. Při vjezdu do Nového Mexika skončily pastviny a začala Llana Estacada, Karlem Mayem bájemi opředená poušť.

Po závodech v Panama City a v Orlandu jsme se prakticky ihned pote, co si Gábina zaplatila účast na Ironman 70.3 World Championships, vydali na cestu napřič Amerikou. Z jihovýchodu až na severozápad, kde skončíme po Ironman USA {ženském, mužský bude později v Lake Placid}. Prvá etapa nás čekala do Arizony, něco pres 2000 mil.

Prvou noc jsme se stavili ještě v Panama City u Lee a ráno opustili Floridu. Po kratších průjezdech Alabamou a Mississipy jsme dojeli do delty stejnojmenné řeky. Z nedostatku času jsme se vyhnuli New Orleans v Luisiane, ale krajina se přeci jen změnila. Po pobřežních dálnicích plážemi jsme se dostali nad močály a lužní lesy, kde nebyly výjimkou přejezdy po desítky mil dlouhých mostech. Za deltou už začaly nekonečné pastviny se stády koni a krav. Převážně rovinatá krajina se brzy okoukala a před dalším noclehem jsme dorazili do Texasu.

Nevěřili jsme, ze něco tak hrozného může byt vlastně nádherné. Skalní útvary v naproste pustině, bizarní siluety v západu slunce a k tomu ještě stale skoro čtyřicítka tepla. Už za tmy jsme dorazili do Albuquerque a těšili se na ráno.

To bylo úchvatné, z jedné strany hory {tam jsme si k upatí zaběhli} a z druhé strany Rio Grande. Na zdejší pouštní poměry opravdová reka {i když rozměry připomínala spise jihočeskou Malší}, ostatní jsou už touto dobou dávno vyschle. Voda v nich proudí jenom na jaře s táním sněhu na horách. Nove Mexiko je opravdu překrásně, a to jsme ho viděli prakticky jenom pres okénko auta. Trochu jsme začali závidět Ukrajincům {Kozulina, Yastrebov a Zyemtsev}, kteří se za tréninkem vydali právě sem do Los Alamos.

Ale závist nás předla se vstupem do Arizony, kam jsme mířili do White Mountains. Nevěřili jsme, že se z pouště dostaneme do zalesněné krajiny. Ale naštěstí se tak stalo. Vystoupali jsme skoro do dvou tisíc metru a projížděli lesem vysokých borovic, který jako by z oka vypadl českému. Do místního lyžařského centra Show Low jsme přijeli s podvečerem a zabydleli se na čtyři týdny u našich nových hostitelů Mary a Roba.

A na závěr par tipu pro cestovatele.
Když si budete chtít na letišti v Panama Beach {Ironman Florida} půjčit auto, zajdete k Budgetu. Pani Ivana krajanům delá výhodné ceny.
Při přejezdu hranic mezi státy navštivte Visitors Centra, nejen, ze tady mají spousty užitečných map, ale najdete tu i slevové kupony {které opravdu funguji} na bydleni. My jsme tak spali v Novem Mexiku v luxusním hotelu za méně než o den drive v texaském zaplivaném motelu.
Benzin mají obvykle levnější ve větších městech, na vesnících a v pustinách až o třicet centu dražší {neplatilo to vsak pro Phoenix, ale byl výnimkou}. Ale stejně tak stoji polovinu toho co u nás.
Texas není pro přejezd nejpříjemnější. Rychlostní limit je tu 70 a v noci dokonce 65 mph. To asi, aby se řidičům lepe usínalo. Nove Mexiko a Arizona naopak potěší: 75 {asi stodvacítka}.


Gábina Loskotová - ilustrační foto

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Gulf Coast Triathlon misto Gabiny
Loskotová po Havaji i na Floridu
DeuceMan Triathlon - festival triatlonu
Amerikou za triatlonem II.: White Mountains
Přečteno 423x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!