Ospalý 5 .místem z Edmontonu ukázal, že stále je extratřída!

10.07.2006 -
V kanadském Edmontonu pokračoval seriál závodu SP. V mužské kategorii se na startu sešla skvělá konkurence a čeští reprezentanti Filip Ospalý a Martin Krňávek dali svými výkony o sobě patřičně vědět. Filip Ospalý skončil 5. , Martin Krňávek 10.
ZÁVOD ŠAMPIÓNŮ. Tak by se dal nazvat SP v Edmontonu. Na startu nechyběl čerstvý mistr Evropy Fred Belaubre, olympijský vítěz z Atén Hamish Carter,  Mistr světa v K23 Američan Shoemaker anebo první muž v loňském  bodování SP Hunter Kemper. ČR měla na startu dva ostřílené matadory Filipa Ospalého a Martina Krňávka

Před startem mužů hrálo vše do karet Ospalému. Z oblohy se na závodníky spustil déšť a  právě o Filipovi je známo, že právě toto počasí mu nejvíce sedí. Po 750 m plavání se jako první vynořil Japonec Tayama. Naši závodnici si v plaveckém balíku vedli skvěle a do druhého kola skákal Krňávek na 5.místě a Ospalý na 10. Plaveckou část však nejrychleji zvládal Američna Kemper (17:38) za ním s minimální ztrátou vylézali Belaubre a Tayama. S nepatrným odstupem na mistra Evropy se z vody vynořili čeští závodníci. Ospalý i Krňávek zvládli 1500m shodně za 17:44

Ihned od začátku cyklistiky se utvořil 16-ti členný balík, kde nechyběli naši dva reprezentanti. Na sedmém kilometru měl náskok 20 sekund na druhou početnější grupu. Náskok se ale snižoval a před polovinou cyklistiky se první dvě skupiny sjeli. Zhruba na 30 km se o únik pokusili Kanaďan Edwards a překvapivě i Belaubre, který podobný kousek předvedl i vloni v Salfordu. Do depa však dorazil osamocený Edwards s náskokem 52 sekund. Belaubre do druhého transitu dojel společně s balíkem.

Depo zvládl bravurně Krňávek a na závěrečných 10 km vybíhal ze sedmé pozice. Ospalý ztratil v depu 6 sekund na Krňávka a vybíhal až z 22. místa. Náskok vedoucího Edwardse byl bleskurychle smazán a na 2 km si z našeho pohledu vykrystalizovala slibná 11-ti členná skupinka ,kde nechyběli Ospalý a ani Krňávek.  Tempo udávala především trojice závodníků Kemper, Carter, Shoemaker  

Na metě 5km zbyli na čele pouze dva triatleti Kemper a  Carter. Za nimi 5-ti členná skupinka ztrácela 9 sekund s oběma českými matadory. Mladý Američan Shoemaker však tuto skupinku roztrhal a zhruba na  6 kilometru zrychlil. S mírnou ztrátou se za ním pohyboval Ospalý. Krňávek začal nepatrně ztrácet. 2 km před cílem bylo pořadí následující 1.Carter, 2.Shoemaker + 0:07; 3.Kemper + 0:08;  4.Ospalý + 0:19; 5.Belaubre + 0:25; 9.Krňávek + 0:41.

V cíli se z vítězství radoval olympijský vítěz Novozélanďan Hamish Carter. Ospalý nakonec podlehl Belaubremu, který se neuvěřitelně dokázal propracovat vpřed a své tempo dokázal v závěru skvěle vystupňovat. Martin Krňávek skončil na 10.místě.

Pro Filipa Ospalého je tento výsledek jistě zadostiučinění. Po dvou defektech v JARu a na ME ukázal, že dokáže držet krok s těmi nejlepšími. Jeho výkon mohl být ještě lepší, kdyby se po návratu z ME nepotýkal s virózou. Martiň Krňávek je letos ve skvělé fazóně. Na ME mu těsně unikla medaile, minulý týdne vyhrál EP v Kitzbuhelu a v Edmontonu ztratil kontakt s těmi nejlepšími až v závěru.

muži:
1.Hamish Carter (NZL)1:47:33
2.Jarrod Shoemaker (USA) 1:47:37
3. Kemper Hunter (USA) 1:47:39
4. Frederic Belaubre (FRA) 1:47:47
5. Filip Ospalý (CZE) 1:47:52
10. Martin Krňávek (CZE) 1:48:26
kompletní výsledky zde

V závodě žen neměla ČR zastoupení.  Vyhrála Australanka Emma Snowsill. Podobně jako v JARu se pokoušela o sólo únik na kole, avšak v polovině cyklistické části byla dojeta. O svém vítězství rozhodla nejlepším běžeckým výkonem.

ženy:
1.Emma Snowsill (AUS) 1:56:49
2.Emma Moffatt (AUS) 1:57:38
3.Samantha Wariner (NZL) 1:57:50
kompletní výsledky zde


úplně vpravo je ke startu nachystán Martin Krńávek...


plavání zvládl nejrychleji Hunter Kemper(USA), pronásledován čerstvým mistrem Evropy
Fredericem Belaubrem(FRA) , Japonec Tayamou a Filipem Ospalým (oranžová čepička)


příjezd do depa.... Martin Krňávek měl štěstí, že ho rozhodčí nezahlídl při rozepínání přilby
dříve, něž odloží kolo. Vpravo se žlutou přilbou Filip Ospalý


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Závod v Salfordu odjede Ospalý absolutně bez tréninku
Přečteno 411x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková