ITU Continental Cup Alexandroupolis – Řecko

9.05.2006 -
V neděli se v místě konání loňského Mistrovství Evropy juniorů uskutečnil závod ITU Continental Cup. Česká reprezentantka Lenka Radová suverénně ovládla ženský závod. Mužný závod byl ovlivněn deštěm a desítkami pádů na kole. Pavel Paták dokončil na 29. místě.
V neděli se v místě konání loňského Mistrovství Evropy juniorů uskutečnil závod ITU Continental Cup. Česká reprezentantka Lenka Radová suverénně ovládla ženský závod. Mužný závod byl ovlivněn deštěm a desítkami pádů na kole. Pavel Paták dokončil na 29. místě.

Zatímco v Čechách bylo koncem týdne a během víkendu hezké počasí, Alexandroupolis nás ve čtvrtek večer přivítal silným větrem, zataženou oblohou a 16-ti stupňovou zimou. Voda v moři měla údajně 15 stupňů, pocit jehliček v obličeji naznačoval ještě o něco méně.

Startovní pole žen mělo 14 závodnic. Lenka Radová se při plavání držela v závěsu za Kolters (DEN) a studené vody přístavu opustila na druhém místě. Do cíle cyklistiky přijela společně na vedoucí pozici čtyřčlenná skupina (Radová, Ryf, Kolters, Walko). Během prvního okruhu na běhu Lence ještě sekundovala Ryf (SUI), ale od druhého okruhu již nebylo o vítězce pochyb.

Na start mužského závodu se postavilo 44 triatlonistů. Po plavání se na čele utvořila šestičlenná skupina, která byla ve druhém z pěti okruhů rovinaté trati dojeta silnou druhou skupinou. V průběhu druhého okruhu začalo pršet a něco podobného jsem ještě nezažil. Asfalt se změnil v kluziště. Zatáčky se projížděli krokem, někteří vycvakávali tretru. Ovšem i tací padali. Výjimkou nebyly ani 4 pády Kuttora (HUN) a 3 pády Bateliera (FRA). Cyklistické balíky se roztrhali na malé skupinky. Když jsem v jedné zatáčce na téměř neovladatelném kole přejel přes zadní kolo ležícího závodníka, rozhodl jsem se, že končím s hrdinstvím a zbytek cyklistiky jsem dojel již ve vlažném tempu. Ze závodu odstoupilo i několik favoritů včetně Gomeze (ESP). Největší odvahu na kole předvedli Rusterholz (SUI) a Van Lierde (BEL), kteří si přivezli 50 vteřin náskok. Na běhu již nedali nikomu šanci a spurtovali společně na cílovou pásku, kde měl více sil Rusterholz. Padalo se i v první polovině běhu a několik dalších závodníků skončilo s odřeninami nebo vymknutým kotníkem. Do cíle se již dobíhalo za slunečného počasí a na suché trati. Jen špinavá kola, odřené kyčle a ramena závodníků dosvědčovala, že i v Řecku mají aprílové počasí.

Fotografie pořídili Peter Šimko, Pavel Paták a Lenka Radová.


Pavel Paták - před závodem bylo ještě veselo


Pavel Šimko před startem (Slovenský závodník)


Lenka Radová a Pavel Paták po závodě

další fotografie naleznete ve fotogalerii

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
ME v dl. duatlonu – Powerman Holand
Přečteno 592x

Komentáře

Orca Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.