ITU Continental Cup Alexandroupolis – Řecko

9.05.2006 -
V neděli se v místě konání loňského Mistrovství Evropy juniorů uskutečnil závod ITU Continental Cup. Česká reprezentantka Lenka Radová suverénně ovládla ženský závod. Mužný závod byl ovlivněn deštěm a desítkami pádů na kole. Pavel Paták dokončil na 29. místě.
V neděli se v místě konání loňského Mistrovství Evropy juniorů uskutečnil závod ITU Continental Cup. Česká reprezentantka Lenka Radová suverénně ovládla ženský závod. Mužný závod byl ovlivněn deštěm a desítkami pádů na kole. Pavel Paták dokončil na 29. místě.

Zatímco v Čechách bylo koncem týdne a během víkendu hezké počasí, Alexandroupolis nás ve čtvrtek večer přivítal silným větrem, zataženou oblohou a 16-ti stupňovou zimou. Voda v moři měla údajně 15 stupňů, pocit jehliček v obličeji naznačoval ještě o něco méně.

Startovní pole žen mělo 14 závodnic. Lenka Radová se při plavání držela v závěsu za Kolters (DEN) a studené vody přístavu opustila na druhém místě. Do cíle cyklistiky přijela společně na vedoucí pozici čtyřčlenná skupina (Radová, Ryf, Kolters, Walko). Během prvního okruhu na běhu Lence ještě sekundovala Ryf (SUI), ale od druhého okruhu již nebylo o vítězce pochyb.

Na start mužského závodu se postavilo 44 triatlonistů. Po plavání se na čele utvořila šestičlenná skupina, která byla ve druhém z pěti okruhů rovinaté trati dojeta silnou druhou skupinou. V průběhu druhého okruhu začalo pršet a něco podobného jsem ještě nezažil. Asfalt se změnil v kluziště. Zatáčky se projížděli krokem, někteří vycvakávali tretru. Ovšem i tací padali. Výjimkou nebyly ani 4 pády Kuttora (HUN) a 3 pády Bateliera (FRA). Cyklistické balíky se roztrhali na malé skupinky. Když jsem v jedné zatáčce na téměř neovladatelném kole přejel přes zadní kolo ležícího závodníka, rozhodl jsem se, že končím s hrdinstvím a zbytek cyklistiky jsem dojel již ve vlažném tempu. Ze závodu odstoupilo i několik favoritů včetně Gomeze (ESP). Největší odvahu na kole předvedli Rusterholz (SUI) a Van Lierde (BEL), kteří si přivezli 50 vteřin náskok. Na běhu již nedali nikomu šanci a spurtovali společně na cílovou pásku, kde měl více sil Rusterholz. Padalo se i v první polovině běhu a několik dalších závodníků skončilo s odřeninami nebo vymknutým kotníkem. Do cíle se již dobíhalo za slunečného počasí a na suché trati. Jen špinavá kola, odřené kyčle a ramena závodníků dosvědčovala, že i v Řecku mají aprílové počasí.

Fotografie pořídili Peter Šimko, Pavel Paták a Lenka Radová.


Pavel Paták - před závodem bylo ještě veselo


Pavel Šimko před startem (Slovenský závodník)


Lenka Radová a Pavel Paták po závodě

další fotografie naleznete ve fotogalerii

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
ME v dl. duatlonu – Powerman Holand
Přečteno 536x

Komentáře

Orca Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně