Amorelli týden po Havaji vyhrál v Miami! V New Orleans se závod zrušil

23.10.2017 -
V Americe se měly konat dva závody Ironman 70.3. Proběhl však jen jeden z důvodů hurikánu v New Orleans. Brazilec Amorelli si týden po 14.místu na Havaji spravil chuť vítězstvím. V Thajsku se jela velmi náročná půlka, ve které nenašel přemožitele Fredrik Croneborg.

Ironman 70.3 Miami/ half distance

Igor Amorelli a Ellie Salthouse (AUS) zvítězili v Miami. Ellie tímto počinem obhájila své loňské vítězství, Igor ukázal, jak jeho tělo dokáže rychle regenerovat.

Pro Salthouse to byl závod, ve kterém bojovala o každou vteřinu od začátku do konce. Po plavání ještě měla 19s ztrátu na první plavkyni, na kole se však dostala do vedení a s náskokem dvou minut vybíhala do závěrečné části. Zde si vše pohlídala a do cíle svůj náskok udržela.

I v mužském závodě byl průběh podobný. Brazilec Amorelli se vrátil rychle zpět do závodního kolotoče, aby zahnal zklamání z Havaje, kde skončil na 14.místě. V tomto závodě pak také jako Ellie ztrácel po první disciplíně na čelo závodu. Nejrychlejší cyklistikou (2:08) se ale dostal do čela a vše si pak pohlídal na běhu. Bylo to jeho druhé vítězství v závodech Ironman 70.3

Ironman 70.3 New Orleans/ half distance

Kvůli nepřízni počasí byli organizátoři závodu v New Orleans nuceni tento podnik zrušit. Vítr přes 100 km/h, hrozba blesků a padajících stromů zapříčinila to, čeho se každý organizátor a i natěšený závodník bojí nejvíce. Všichni museli zůstat doma a podřídit se vyšší moci.

Nebylo to však v historii tohoto závodu poprvé, již v letech 2011 a 2012 se zde musel konat duatlon z důvodu silných větrů a vysokých vln.

Challenge Kanchanaburi, Thajsko/ half distance

Závod, který je znám svojí náročnou cyklistikou, si podmanili Fredrik Croneborg a Amelia Rose Watkinson.