Třikrát TOP5 pro české barvy

25.10.2018 -
Uplynulých 14 dní se v triatlonovém prostředí neřešilo téměř nic jiného než závod na Havaji. Prostřednictvím tohoto článku Vám přinášíme poohlédnutí za ostatními zajímavými výsledky z jiných triatlonových závodů.

Ironman Bracelona – full distance

Zde se ve skvělém světle představil český reprezentant Tomáš Řenč, který dosáhl na vynikající 5. místo v elitní kategorii, přičemž atakoval čas 8:19:02. Podle jeho slov mohl dosáhnout i na lepší výsledek, když by se mu povedlo lépe zaplavat: „I když svůj cíl jsem nesplnil, i tak jsem spokojen, jelikož jsem ze sebe vymáčkl úplné maximum, když jsem se dostal na konečné 5. místo 200 m před cílem. Problém byl v plavání, kde mi ve vlnách nevědomky uplavala první skupina,“ uvedl Tomáš na svém profilu na Facebooku. Tomáš předvedl především velmi silný běh, když maratonské tempo dokázal stlačit pod 4:00/km a posunul se tak po cyklistice o tři příčky.

I mezi ženami jsme měli úspěšné zastoupení, Simona Křivánková vybojovala 4. místo v elitní kategorii žen v čase 9:19:06. Byl to pro ní standartní průběh závodu, kdy vyplavala vzadu (9. místo), na kole se posunula a zajela 6. nejlepší čas, aby poté běžeckou částí "proletěla“ ve třetím nejrychlejším čase.

Challenge Kanchanaburi – half distance

Tento závod byl zajímavý pro českého diváka především proto, že si zde na nejlepší brousil zuby český reprezentant v elitní kategorii Jakub Langhammer. Jakub se netajil medailovými ambicemi a hned od začátku směle naplňoval své předsevzetí, když dokázal vylézt první z vody. Bohužel se mu nevyhnuly problémy a kvůli defektu ztratil drahocenné minuty a několik pozic. Díky kvalitnímu běžeckému výkonu se nakonec dokázal posunout na konečné 5. místo, neskrýval však své zklamání: „Moje naděje na dobrý výsledek zmařil defekt předního kola asi na 28. km cyklistiky (z 53km)... a to mám fungl nové galusky, tmel, který vždy vozím s sebou, nezabral. Poprvé za svojí TT kariéru jsem vyplaval jako první, ale to je jediný pozitivní fakt z celého závodu. Zbytek cyklistiky jsem odlehčoval přední kolo, abych si ho na další závody nezničil, no a běh byl kvalitní intenzivní trénink v krásných kopcích a brutálním vlhku!“ uvedl Jakub na svém Facebooku.