Mácháčský pohodář se blíží

29.08.2011 -
sice rok se s rokem ještě nesešel, ale za to K.H.Mácha in memoriam již sešel z Bezdězu aby předal klíč od truhly Mácháčského pohodáře a požehnal tomuto sportovně-kulturnímu víkendu. Pana Karla jsme bohatě pohostili u našeho výčepního okénka a domluvili jsme s ním všechny podrobnosti celé akce
, pasovali jsme ho na patrona závodu a vyprovodili ho zpět do borových háju aby zase mohl celý rok ve věznici na Bezdězu přemýšlet o novinkách a vylepšeních na příští rok.

Proto bychom rádi pozvali všechny vyznavače pohybových aktivit a i ty co se zas tak rádi nehýbou na Mácháčského Pohodáře. Veškeré podrobné informace naleznete na našich webových stránkách www.triatlonmachac.cz . Pro ty, co chtějí strávit u jezera celý víkend, začíná akce již v pátek odpoledne, kdy se po příjezdu můžete pokochat Máchovým krajem, zajít do lesa na houby či se proveslovat na lodičce za západu slunce se svou milou či se svou milou rodinou. Večer pak bude následovat posezení u našeho výčepního okénka za velkoplošné projekce z různých zajímavých světových triatlonů a krátkých sportovních filmů.

V sobotu, dvě hodinky po poledni, potom odstartuje hlavní závod Mácháčského pohodáře na tratích 500m plavání, 15km horské kolo a 5km běh. Ale ještě o pár hodin před tím vypustíme do urputných bojů naše mladé naděje, talenty i antitalenty čili žáky a žákyně, kteří se utkají o Mistra Libereckého kraje. Pro zkrácení již tak dost krátkého čekání na vyhlášení výsledků budeme fandit našim ratolestem či benjamínkům, kterým tradičně připravíme netradiční překážkovou trať. Však ne jen ti nejlepší dostanou odměnu, každý, kdo svůj boj dotáhne až do cíle, dostane zlatou účastnickou medaili, ke které si bude moci dát luxusní guláš od naší nejlepší kuchařky Aničky. Tím však Pohodář nekončí, ba naopak. Následuje přesun opět k našemu výčepnímu okénku, kde proběhne večerní zábava, rozhovory a rozprávky s kamarády o končící sezóně a nejen o ni. A až přijde ten pravý čas, spustí naše kapela, která dokáže rozhýbat i toho nejvíce netanečního dřevěného sportovce.

A ani zde Pohodář nekončí, až ráno procitnete po dlouhé noci, bude na Vás čekat světová premiéra orientačního triatlonu, kde si budete moci vyzkoušet záludné spojení mozku a svalů. Plavání proběhne formou bodování, kde závodník bude sbírat body dle svého uvážení a schopností, po výlezu z vody dostanete mapu a vyrazíte na kolo sbírat kontroly, po příjezdu z kola vyběhnete do lesa sbírat další kontroly.

Vyhlášením orientačního triatlonu bude slavnostně ukončen III ročník Mácháčského Pohodáře, tak neváhejte a zakroužkujte si tento víkend ve svém kalendáři a my se budeme těšit na viděnou.

 

S pozdravem Mácháč brothers crew with support of K.H. Mácha

Hodnocení:
Přečteno 764x

Komentáře

Škoda Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!