Do depa přijel Fekl úplně prošitý

29.04.2008 -
Daniel Fekl, jenž uspořádal již čtvrtý ročník duatlonu v Dobřanech, se tolik touženého vítězství na “svém“ závodě nedočkal. Závod nedokončil kvůli křečím. „Do depa jsem přijel úplně prošitý a nemohl jsem běžet,“ komentuje.
Po startu se Dan Fekl ujal vedení a běžel si své tempo. „Do depa jsem přiběhl cca s 20 sekundovým náskokem a věděl jsem, že na kole budu mít problémy, jelikož mám najeto pouze 190 km,“ prozrazuje.

Na kole si počkal na trio: Kubíček, Pejsar, Servít. „Po 8 km nás dojel Zadák, a pak pro mě začalo peklo! Hodně sil mě stálo mnoho nástupů. V prvním okruhu jsem navíc ztratil láhev s pitím a ve třetím okruhu mě začaly brát křeče do nohou. V posledním okruhu jsem čekal na rozhodující nástup, který jsem perfektně vystihl a zavěsil se za duo Pejsar, Zadák,“ říká

Kubíček se Servítem zůstali za touto trojicí. „Do depa jsem přijel úplně prošitý a nemohl jsem běžet. Ve druhém běhu mě brali opět křeče, se kterými se nedalo běžet vysoké tempo,“ vysvětluje proč závod nedokončil a záhy dodává. „Prodal jsem vše, na co jsem měl natrénováno.“

A jak hodnotí své soupeře. „Když to mám říci po pravdě.... Z letošního ročníku mě překvapil jen Karel Zadák. Jinak letošní závod se jel cca o 2 min pomaleji než v roce 2005 a 2006,“ všímá si.

Od sebe očekával útok na vítězství. „Na druhou stranu musím být soudný. Práce mi nedovoluje trénovat tak, jak bych si představoval. Víc jsem také očekával od Kubíčka a Servíta, o kterém jsem si myslel, že by mohl dosáhnout vítězství.“

Závěrem Dan Fekl dává vysvětlení pro zúčastněné závodníky. „Závod v Dobřanech hodnotím jako povedený, až na pár maličkostí, které mě hodně mrzí. Chtěl bych se omluvit všem závodníkům za trička, které obdrželi při prezentaci. Podám malé vysvětlení jak k tomu došlo.

Měl jsem objednaná pěkná trička od pražské firmy, která mi je měla dodat nejpozději do čtvrtka 24.4.2008. Po mnoha telefonátech jsem zjistil, že trička byla odeslána místo do Českých Budějovic, do Budějovic Moravských! Bohužel už se s tím nedalo nic dělat. Kamarádka se mě nabídla, že mi z této situace pomůže a trička do neděle dodá. Trička dorazila kurýrem 20 min před prezentací. Děvčatům na prezentaci jsem řekl, aby je dávala do tašek. Jelikož jsem měl jiné starosti s průběhem závodu, na trička jsem se ani nepodíval. Trička byla strašná..... Všem závodníkům se tímto omlouvám!!!!! Dále mě dost mrzí nízká účast závodníků. 25 závodníků, kteří byli přihlášeni, tak nedorazili...,“ uzavírá.


Dan Fekl

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
závodník Fekl zorganizoval skvělý závod
Fekl se před sezónou dostává do životní formy!
Fekl zažil trpké jaro. Smůla ho doprovázela na každém závodu
Přečteno 778x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka