Fekl zažil trpké jaro. Smůla ho doprovázela na každém závodu

3.08.2007 -
Dan Fekl měl parádní úvod sezóny. Na běžeckých závodech si dělal jeden osobák za druhým a zdálo se, že bude na duatlonech neporazitelný, ale úvod sezóny měl neuvěřitelně smolný. Nyní se chystá na další závody a vrcholem bude Powerman Austria.
“Začátek sezóny vypadal výborně! Běžecké závody napovídaly, že mám formu a na duatlony jsem se fakt moc těšil! Před sebou jsem měl však velmi smolné jaro! Vše začalo na MČR v půlmaratonu v Poděbradech, kde na 12 km jsem musel odstoupit z prvního místa kvůli puchýřům,“ vzpomíná.

O týden později si v Dobřanech natrhl lehce sval a týden měl úplné volno. „V dalším týdnu jsem absolvoval cyklistické závody 90km na Šumavě. Byl jsem odjetý v sedmi členné skupince a 700m před cílem jsem přetrhl řetěz! Další závod bylo MČR v dlouhém duatlonu, kde jsem si vypracoval velice slušný náskok, a když jsem si začal závod užívat, měl jsem dva defekty. Říkal jsem si, že to není možné a chtěl smůlu prolomit na Jihočeském poháru v duatlonu a i tam jsem svlékl přední plášť, ale závod už jsem dokončil,“ kroutí hlavou s trpkým úsměvem.

Sečteno podrženo letošní jaro bylo pro Dana Fekla velmi smolné. „Mám to ještě trochu v sobě, ale život jde dál a závodů bude myslím dost.“

A jak se zabaví duatlonista tělem i duší, když triatlonová sezóna je v plném proudu? “Je to jednoduchý. Chodím do práce a snažím se trénovat a závodit,“ říká.

V poslední době se zúčastnil i pár triatlonu a nevedl si na neplavce vůbec špatně. „Jednou jsem byl druhý, v Tálíně jsem byl pátý. Jel jsem i terénní triatlon u Plzně a ten jsem vyhrál.“

Již tento víkend plánuje duatlon v Rakousku a hned druhý den nato běžecké závody. „Příští víkend bych chtěl běžet MČR do vrchu. Vrcholem pak bude 2.9. Powerman Austria.“

Díky Feklovi duatlon ještě v ČR stále žije a i za rok slibuje, že v Dobřanech opět závod uspořádá. „Rád bych i více závodů, ale časově nestíhám a budu rád když zmáknu Dobřany,“ odpovídá už ze spěchem. Musí totiž co do spinningové centra, kde dělá instruktora.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Do depa přijel Fekl úplně prošitý

Galerie

  

Přečteno 542x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár