Fekl se před sezónou dostává do životní formy!

15.04.2007 -
Duatlonista Daniel Fekl se s blížící sezónou dostává do životní formy. Na 10 km závodě Rožmitál-Březnice, který je jeho každoročním testem, si zlepšil osobák takřka o půl minuty!!! I Letos opět pořádá kvalitně zajištěný duatlon v Dobřanech.
Pracuje na recepci a za měsíc nadělá i 200 hodin. Jeho trénink není tak systematický jako v minulých letech, přesto jeho forma nabírá neuvěřitelně na obrátkách. „Běžel jsme závody Rožmitál-Březnice. Tento závod běhám každý rok a dal jsme si osobák o půl minuty,“ říká spokojeně.

„Nedokáži si to vysvětlit čím to, že mi to tak lítá. Běhám sice každý den, ale s tím jak jsem trénoval v minulých letech se to nedá srovnat. Dvakrát do týdne chodím běhat s Honzou Kreisigrem, který nedávno běžel půlmaratón v Německu za 1:05 hod.“

K tomu šestkrát týdně vede spinnigové hodiny a tréninky prokládá i kvalitně obsazenými běžeckými závody. „První byla Rohálovská desítka. Běžel jsme ji za 31:58, ale profil tratě byl náročný. 500m před cílem jsem myslel, že nedoběhnu, jak jsem byl tuhej. Po závodě jsme nemohl ani klusat.“ Druhého závodu se zúčastnil taktéž na10 km trati v Pečkách a čas? 31:56. Následovalo MČR v krosu, které dokončil na 6.místě. Poté závod v Brně, Plzni a již zmiňovaný 10km test v Rožmitálu za 30:46. Nyní ho čeká MČR v půlmaratónu v Poděbradech.

I letos pořádá kvalitně zajištěný duatlon v Dobřanech. Aby přilákal více závodníků přesunul termín až na 6.května. „Snažil jsme se zajistit opět bohatý doprovodný program a doufám, že vyjde počasí, aby vyšel i seskok padákem. Tratě běhu zůstává nezměněna, ale trať kola se malinko změní.“

Škoda jen, že jeho největší soupeř triatlonista Ospalý, který bere duatlony jako rozávodění před sezónou, do Dobřan letos nepřijede. Dává přednost startu na SP v Lisabonu.  „Mrzí mě to dvojnásob, zvlášť, když na podzim vyhrál Filip ME v duatlonu,“ komentuje.

Ovšem jeho na strategii do závodu se nic měnit nebude. „Bomby pěkně od začátku…“

„Za největší soupeře považuji Kasla, Láníka a Kubíčka. Ale budu rád, když se objeví i nějaká mladá naděje.“

Jeho plány do sezóny jsou následující. Účast na ME a MS v duatlonu. Plánuje i účast na MČR v dlouhém duatlonu v náročném profilu Krušných hor.  „Když se zadaří budu rád. Jinak od července budu už jen běhat. Přestoupil jsem z Dukly Praha do AK kroměříž. Podmínky zde mám vynikající.“ 


Dobřany 2006


Kasl, Kubíčečk, Fekl při duatlonu v Českých Budějovicích


Titul Mistra Evropy v duatlonu ukořistil v loňském roce Filip Ospalý. Letos duatlon vynechává a soustředí se v předolympijské sezóně jen na závody SP v triatlonu.

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Dan Fekl. Ten, který žije pro duatlon.
Živit se duatlonem? Děkuji, nechci
Ospalý letos okusí francouzskou Grand Prix
V Dobřanech startuje domácí sezóna v Lisabonu evropská
Do depa přijel Fekl úplně prošitý

Galerie

Přečteno 699x

Komentáře

rozvodění Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár