Klasik duatlon Příbram pro Helenu Kotopulu a Karla Zadáka

17.09.2018 -
Poslední díl letošní seriálu Ford Czechman Tour se konal tuto sobotu v Příbrami na tratích dlouhého duatlonu. Vítězkou se stala Helena Kotopulu, která zároveň opanovala i celkové bodování. V mužích nenašel přemožitele nestárnoucí Karel Zadák, celkovým vítězem seriálu se stal Tomáš Řenč, který v Příbrami finišoval na stříbrné pozici. Více v reportáži

Příbramský duatlon měl zázemí v areálu příbramského Nového rybníka, odkud se závodníci vydali na 5 km běhu, 60 km cyklistiky a 15 km běhu. „Připravili jsme novou běžeckou trasu. A cyklistická část sice vypadá jednoduše, ale vůbec taková není. Zahrnuje dva kopečky a návrat do Příbrami je zase velmi rychlý, takže tam si závodníci také moc neodpočinou. Je to velmi spravedlivá trať,“ vysvětlil Radek Eliáš, ředitel závodu.

 

V závodě žen byla jasnou favoritkou Helena Kotopulu, která si jen v letošní sezoně připsala čtyři pohárová vítězství. A v Příbrami přidala páté. „Byla jsem ve vedení od startu až do cíle. Jen na chvilku jsem přepustila první místo Ulrice Schwalbeové, když mi na 30. kilometru cyklistiky spadl řetěz. Ale po pár kilometrech jsem ji dojela a na začátku běhu jsem získala klíčový náskok. Díky tomu jsem si pak mohla dovolit zvolnit a ušetřit síly na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu, které mě čeká za týden,“ popsala závod ze svého pohledu Helena Kotopulu.

 

Druhé místo obsadila německá závodnice Ulrike Schwalbeová, třetí byla Jana Candrová.

 

Zajímavostí je, že Helena Kotopulu nepřijela do Příbrami s individuálními ambicemi, ale chtěla především pomoci svému týmu k celkovému prvenství ve FORD CZECHMAN TOUR. „Mise byla splněna. Titan Trilife je první,“ usmívala se v cíli žena, která letos dominovala na Moraviamanovi, PálavaRace, Slovakmanovi, Pilmanovi a nakonec i na Klasik Duatlonu.

 

S jakými ambicemi teď zamíří do Madridu na evropský šampionát? „Hlavně to nějak přežít, protože jsem slyšela, že to je celé v kopcích. Žádná rovina. Na kole mi nevadí výjezdy, ale tady nás čekají sjezdy v serpentinách, ze kterých mám trochu obavy, protože nejsem úplně technický jezdec. Kdybych se celkově dostala do top ten, byla bych moc šťastná,“ dodala.

 

Vítězství podle přesného plánu


V závodě mužů nastoupil na start s jasným plánem Karel Zadák. Zkušený závodník chtěl rozhodnout v cyklistice. A to se mu podařilo! „Vyvíjelo se to přesně podle předpokladů. V prvním běhu šli dopředu rychlejší běžci jako Tomáš Řenč, Pavel Petrásek a pro mě trochu překvapivě i Honza Šneberger. Já jsem pak měl nejrychlejší první depo, takže jsem se při cyklistice hned dostal na druhou pozici. První byl Pavel Petrásek, kterého jsem předjel asi po 300 metrech. Pak už to byla sólojízda. Do depa jsem přijel s náskokem asi čtyři a půl minuty. Tomáš Řenč mě při běhu sice stahoval, ale měl jsem velkou rezervu a vedení jsem si pohlídal,“ popsal závod Karel Zadák.

 

Druhé místo si připsal Tomáš Řenč, který zaostal o minutu a 45 sekund. Třetí doběhl Pavel Petrásek.

Karel Zadák se tak dočkal prvního letošního vítězství ve FORD CZECHMAN TOUR. Před příbramským závodem si totiž postupně připsal čtvrté, třetí a dvakrát druhé místo. Nemrzí ho, že končí sezona, když mají výsledky vzrůstající tendenci? „Mohlo by se to tak zdát, ale už se těším na odpočinek. Závodů bylo hodně,“ směje se muž, který obsadil v pohárovém pořadí celkově třetí místo. „Byl to můj cíl a jsem moc rád, že se mi ho podařilo splnit,“ dodal.

 

Druhé místo patří Petru Soukupovi, který v Příbrami nestartoval. Celkovým vítězem se stal Tomáš Řenč, který prožil fantastickou sezonu, když zvítězil na Czechmanovi, Moraviamanovi a Slovakmanovi. 

 

Výsledky


Klasik Duatlon, Příbram, 16. září 2018

Muži: 1. Karel Zadák 2:52:00, 2. Tomáš Řenč 2:53:45, 3. Pavel Petrásek 2:56:24

Ženy: 1. Helena Kotopulu 3:14:51, 2. Ulrike Schwalbeová 3:18:26, 3. Jana Candrová 3:24:49

 

Kompletní výsledky najdete zde.

 

 

FORD CZECHMAN TOUR, konečné pořadí

Muži: 1. Tomáš Řenč 4050, 2. Petr Soukup 3870, 3. Karel Zadák 3820

Ženy: 1. Helena Kotopulu 4100, 2. Petra Veselá 3770, 3. Silvie Pavlíčková 3743,5

 

Kompletní pořadí najdete zde
Hodnocení:
Přečteno 2067x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár