I DRUHÝ POHÁROVÝ ZÁVOD PRO VOLÁRA A GAJDOŠOVOU

26.05.2019 -
BRNO, 25. května 2019 - Také druhý pohárový závod této sezony ovládlo duo Jan Volár – Romana Gajdošová. Po výhře ve Zlíně se oba radovali z vítězství také v Brně, kde se 25. května jelo nejen o body do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu, ale také o české tituly Age Groups.

Brněnský závod má bohatou tradici, vždyť letos se konal už jeho sedmadvacátý ročník. V minulosti byl součástí Evropského poháru, Světové série a také Evropského poháru juniorů.

Závodilo se v nádherném prostředí Brněnské přehrady, kde na závodníky čekalo 750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky rozdělených do třech okruhů vedoucích po Staré dálnici a 5 kilometrů běhu ve dvou okruzích.

Do závodu mužů nastoupilo hned několik reprezentantů, kteří si to mezi sebou měli rozdat o vítězství. Z vody jako první vybíhal skvělý plavec Lukáš Červenka. „Na kole jsme ho ale dojeli, takže jsme pracovali ve větší skupině. Nejeli jsme extra rychle, ale dobře jsme spolupracovali,“ popsal závod Jan Volár. „Asi půl kilometru před cílem jsme s Lukášem trochu nastoupili a přivezli si malý náskok. Díky tomu jsem vybíhal pár vteřin před Honzou Čelůstkou. Při běhu jsem se snažil stupňovat tempo. Věděl jsem, že kluci mají penaltu, takže by mi vítězství nemělo uniknout a nakonec se mi ho podařilo ohlídat,“ řekl Jan Volár.

Na druhém místě doběhl Jan Čelůstka, který na vítěze ztratil 47 sekund. O dalších deset vteřin později pak doběhl Lukáš Červenka.

Zatímco loni se v Brně radoval Jan Čelůstka a Jan Volár doběhl druhý, letos si pořadí prohodili. „Je vidět, že jsem na tom líp než loni. Ale skutečná forma se ukáže až za týden na mistrovství Evropy, protože tohle byl pro mě i pro Čeldu spíš přípravný závod,“ dodal.

Závod žen měl jasnou favoritku – nejlepší slovenskou triatlonistku Romanu Gajdošovou, která ovládla celkové pořadí českého poháru už třikrát v řadě. A svou kvalitu potvrzovala už od prvních metrů plavecké části, kterou zakončila s dvacetivteřinovým náskokem na své soupeřky. Nejrychlejší čas si připsala také v cyklistické části. A protože v depu neztrácela žádný čas, šla do běhu s komfortním náskokem.

Romana Gajdošová zvítězila s náskokem téměř dvou a půl minuty na Simonu Křivánkovou. Bronz si s odstupem další minuty a půl odvezla Lenka Švecová.