Lukáš Kočař ovládl MČR v Mostě

26.07.2017 -
V Mostě se o víkendu konalo MČR v terénním triatlonu. Svojí všestrannost ukázal Lukáš Kočař, který dokázal porazit všechny české specialisty v terénním triatlonu. Mezi ženami s velkým náskokem zvítězila Helena Karásková (dříve Erbenová). V Praze se jel ČP žáků a dorostu, bohužel zde byly výsledky ovlivněny chybou ve značení trati.

MČR TRTT Most/ 1,2-30-10

V mosteckém závodě se sešla téměř kompletní česká špička i s našimi dvěma reprezentanty – Jan Kubíček a Helena Karásková.

Mezi muži byl ale nejrychlejší Lukáš Kočař. Lukáš si v plavecké části vytvořil takový náskok, který dokázal udržet až do cíle. Všechny překvapil především výkonem na kole, kde ho nikdo nedokázal dostihnout a v běžecké části si již vše zkušeně pohlídal. Doběhl si tak pro zasloužené vítězství před Janem Kubíčkem a Vojtěchem Bednarským.

V ženách potvrdila svojí českou nadvládu Helena Karásková, která druhou Lenku Cibulkovou porazila o více než 12 minut. Na stupních vítězů je doplnila Jana Brantlová.

ČP Praha pro žáky a dorost/ sprint distance

Kvůli zrušení závodu v Mělníku byl přesunut ČP pro kategorie žactva a dorostu do Prahy, kde se jel tradiční Počernický triatlon. Tento závod je součástí Htriatlon Tour a navíc i jedním ze závodů z nového projektu ČTA „Můj první triatlon“, takže je spíše určen pro začínající triatlonisty. Organizátoři ale vyšli ČTA vstříc a nakonec vše podřídili tomu, aby vše proběhlo bez problémů. Bohužel ne vše se povedlo na 100%. Kvůli chybě ve značení trati se musela pro kategorii dorostu zrušit cyklistická část. Šlo o to, že asi 1km před obrátkou byla chybně uprostřed silnice umístěna dopravní značka. Kolem této značky se závodníci předčasně otáčeli a neúmyslně si tak zkracovali trať. Stejnou chybu dokonce udělala i motorka, která jela před první skupinou závodníků.

Po závodě tak došlo na dohady, kdo si trať zkrátil a kdo by měl být diskvalifikován. Soutěžní výbor se ale rozhodl, že se výsledky cyklistické části anulují a do celkového času se budou počítat jen výkony z plavání a běhu, nikdo nebyl nakonec diskvalifikován. Samozřejmě se toto opatření nezamlouvalo všem a nejspíše tato událost bude mít ještě nějakou dohru v budoucnu.

Zdroj: Album Htriatlon Tour

V hlavním závodě Htriatlon Tour se pak utkali dospělí závodníci na distancích olympijského triatlonu a za nepřízně počasí si s tratí nejlépe poradili Štěpán Krátký a Veronika Andrlová.