Čeští olympionici plavali v Hyde parku v bazénu

12.09.2012 -
Copak olympijský závod, ten zvládli v jezeře Serpentine všichni. Ale zaplavat si v Hyde parku v bazénu? Tím se mohou pochlubit jen čeští triatlonisté Jan Čelůstka a Přemysl Švarc. Regeneraci si zpestřili v protiproudu americké firmy Endless pools, partnera tuzemské ankety Triatlonista roku.

Na obrovském prostranství v Hyde parku stále rozsáhlé sportovní expo, plné atrakcí, stánků a prezentačních stanovišť. „Promítalo se tam, od rána tam lidé piknikovali, bylo to super,“ vypráví Honza Čelůstka.

U jednoho pódia stál bazén o rozměrech asi 5x 2 metru, vedle něho vám udělali i testy na stacionárním kole. „Postupně zrychlovali, někteří se prý každý den zlepšovali. Pustilo mě to naplno asi na 1:10,  to jsem vydržel asi deset minut a pak to stačilo. Nabízeli mi to i na trénink. Bylo to opravdu povedené, krásně teplá voda,“ dodává Čelůstka.

„Jo, jo, bylo hezký počasí, aspoň jsme se trochu zchladili,“ přidává Přema Švarc. „Pro mě to byl šest dní po závodě jediný pohyb.“ Pak dodává zajímavý postřeh.  „Tady měli zrcadla ze všech stran i šikmo, mohl ses perfektně pozorovat. Na FTVS v Praze tam je mají jen rovně, musí se koukat dopředu, což už styl přece jen ovlivňuje. Dá se nastavit rychlost, vyzkoušeli jsme si to, bylo to opravdu zajímavý.“

A doporučení? „Kdo trénuje skupinu hobíků, měl by to perfektní tréninkovou pomůcku. Ale myslím, že se bazén klidně vejde i do větší garáže.“

Jak si chlapci zaskotačili v protiproudu, můžete shlédnout i na videu na adrese http://www.youtube.com/watch?v=CGu1rFO8f6c nebo http://www.endlesspools.cz/olympiada-londyn-endless-pools.

„Naše americká firma si návštěvy českých olympioniků považuje. Oba chlapci dostali pozvání do našeho centra do Philadelphie,“ vzkázal ještě přímo v Londýně jeden z členů týmu Mark Langan.

Jsme potěšení zájmem českých triatlonistů o naše produkty a věříme, že budeme i nadále přispívat k jejich podpoře a tréninku díky unikátnímu systému Endless pools. Pokud vás zajímá, v čem se dá taky plavat a chcete si vyzkoušet unikátní systém protiproudu, navštivte showroom a testovací centrum firmy Endless pools v Kodaňské ulici 73 v Praze, naproti bývalému Chemapolu kousek od OC Eden,“ zve šéf českého zastoupení Lukáš Drbohlav.

Hodnocení:
Přečteno 708x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková