NA SLOVAKMANOVI POTVRDILI SVOU DOMINANCI ŘENČ A KOTOPULU

6.08.2018 -
PIEŠŤANY (Slovensko), 5. srpna 2018 – Český pohár v dlouhém triatlonu a duatlonu zavítal na Slovensko. V závodě Slovakman 226, který se konal 4. srpna v Piešťanech, zvítězili Tomáš Řenč a Helena Kotopulu. Oba si tak zajistili i celkové vítězství ve FORD CZECHMAN TOUR!

„Nečeká nás nic jiného než slovenské triatlonové peklo. 33stupňové teploty a silný vítr vytvářejí v Piešťanech ty pravé havajské podmínky,“ psali pořadatelé před startem v tiskové zprávě. Závodníkům nachystali 3,8 km plavání v Slňavě, 180 km cyklistiky mezi Piešťany a Červeníkem a 42,2 km běhu mezi Loděnicí a městským parkem v Piešťanech.

Na startovní listině závodu mužů figurovala celá řada zajímavých jmen – Vabroušek, Oppolzer, Wainer, Slatinský, Jílek, Holub, Křivánek, Orlický… Největším favoritem byl ovšem Tomáš Řenč, do té doby vedoucí muž českého poháru. A tuto roli potvrzoval už od plavecké části. „Udržel jsem se v popředí s Orlickým. Hlídali jsme se navzájem, abychom si pomohli. Na kole jsem za to ale hned vzal a snažil jsem se vyjet co největší náskok. Před během jsem měl k dobru osm minut. Do maratonu jsem šel tak, abych ho v tom horku zvládl nějak obstojně. Ale náskok jsem držel, a tak jsem si mohl dovolit jít posledních deset kilometrů volněji,“ usmíval se v cíli Tomáš Řenč.

Připsal si nejrychlejší plavecký i běžecký čas, což mu stačilo na vítězný čas 8:23:23. Druhý doběhl s více než patnáctiminutovým odstupem Jan Oppolzer, třetí pak obhájce vítězství Petr Vabroušek.

Tomáš Řenč prožívá fantastickou sezonu. Ovládl Czechmana, Moraviamana a nyní si připsal prvenství i na Slovakmanovi. Díky tomu si už s předstihem zajistil celkové prvenství ve FORD CZECHMAN TOUR. „Letos se mi daří famózně. Formu mám super! A když se mi podaří na Ironmanovi v Barceloně kvalifikovat na Havaj, budu mít splněné všechny cíle pro tuto sezonu.“
Vítězství odřeninám navzdory

V závodě žen měla první místo z minulé sezony obhajovat Helena Kotopulu. Její plány ovšem narušil pád na závodě FORD Challenge Prague. „Bojovala jsem s otokem kolena. A také jsem toho kvůli odřeninám příliš nenaspala,“ uvedla jedna z velkých favoritek závodu.

Po plavání šla z vody na čtvrté pozici, přičemž na vedoucí Rakušanku Muckenhuberovou ztrácela pět minut. „Plavala jsem za 1:03:01? Tak to je super!“ smála se v cíli. „Ale kolo bylo slabší. Podepsal se na mě ten náročný týden, takže jsem po cyklistice ztrácela na první místo 14 minut a vůbec jsem nevěděla, jestli to stáhnu. V každém okruhu jsem ale kousek ztráty odmazávala a podařilo se mi dostat na první místo před Muckenhuberovou.“

Zatímco Helena Kotopulu si pak pohlídala první místo a připsala si vítězství v čase 9:54:23, rakouská triatlonistka závod nedokončila. Stříbro si odvezla Silvie Pavlíčková, bronz brala Markéta Cibulková.

Díky třetímu vítězství má Helena Kotopulu v tabulce Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu takový bodový náskok, že ji žádná ze soupeřek již nemůže dostihnout. „Na začátku sezony jsem to ani neplánovala. Spíš jsem se připravovala na závody v zahraničí. Zdravotní problémy mě ale donutily plány přehodnotit a zaměřit se více na domácí pohár. Teď se ještě budu chtít připravit na mistrovství Evropy v Madridu,“ dodává. 

V kalendáři FORD CZECHMAN TOUR zbývají už jen dva závody – žďárský Pilman Triatlon a příbramský Klasik Duatlon. 


Výsledky
Slovakman 226, 4. srpna 2018

Muži: 1. Tomáš Řenč 8:23:23, 2. Jan Oppolzer 8:38:45, 3. Petr Vabroušek 8:54:04

Ženy: 1. Helena Kotopulu 9:54:23, 2. Silvie Pavlíčková 10:44:06, 3. Markéta Cibulková 11:02:17

Kompletní výsledky najdete zde.


Hodnocení:
Přečteno 1147x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.8.18Je tradiční aerobní trénink v cyklistice odsouzen k zániku?
15.8.18Měla jsem strach, aby mě Honza při předávce neodpálil až do rybníka, říká Jana Machačová
14.8.18Z ME si česká výprava veze dvě umístění v TOP10 a dvě umístění v TOP20!
13.8.18Olympijská vítězka, mistryně Evropy i české triatlonové hvězdy. Světový pohár v Karlových Varech má nabitou startovní listinu
13.8.18ZE SOKOLOVA SI POHÁROVÁ VÍTĚZSTVÍ ODVEZLI JUNIOŘI
13.8.18NA ZÁVĚR TRIATLONOVÉHO ŠAMPIONÁTU SKONČILA ČESKÁ ŠTAFETA ČTRNÁCTÁ
13.8.18ČELŮSTKA BERE NA MISTROVSTVÍ EVROPY PO KVALITNÍM VÝKONU 17. MÍSTO
13.8.18ČESKÉ TRIATLONISTKY SLAVÍ NA MISTROVSTVÍ EVROPY ELITNÍ DESÍTKU
8.8.18Radka Kahlefeldt přidala čtvrté vítězství v této sezóně!
7.8.18MISTROVSTVÍ EVROPY – GLASGOW 2018