Mladé "těžké kladivo" zářilo na Elbě

7.10.2012 -
Jakub Langhammer jde ve stopách svého otce. Věkem patřící sice ještě do kategorie K23, ale střední tratě mu nejsou cizí. Na ostrově Elba vyhrál svoji věkovou kategorii a tento výsledek zaslouží pozornost.

Kubo, na Elbě jsi pokolikáté okusil střední tratě?
Na Elbě jsem byl již třikrát, ale vždy jen na dovolené spojené s taťkovo závodem. Letos jsem Elbamanské tratě, co by závodník, okusil poprvé a to na středních distancích, než co jezdí můj otec („dosavadní“ trenér v jedné osobě - upřesním v poslední otázce). Poprvé na středních tratích jsem se ukázal minulý rok na Czechmanu v Mělicích.

Jaké jsou střední tratě na Elbě? Jsou profilově náročné?
Tratě jsou na Elbě velice náročné. Plavání se odehrává ve Středozemním moři, převážně na klidné hladině (i když ještě pár dní před závodem bylo moře tak rozbouřené, že bylo zakázáno plavání v něm). Cyklistická část je na Elbě známá tím, že je velice náročná svým profilem, která mě jako klukovi z Krušných hor vyhovovala. Běžecká část se odehrává ve městečku Marina di Campo, jeho krásách Italských uliček a zákoutí.

Sdělíš nám, jak se ti v závodě dařilo?
Závod odstartoval v 8:30hodin ráno na pláži v Marina do Campo. Na start se postavilo 453chlapů. Plavání se odehrávalo v jednom 1,9km dlouhém okruhu. Hned od začátku jsem se probojoval na čelo závodu, kde se utvořila po cca. 800m vedoucí skupina, která navyšovala svůj náskok na zbytek startovního pole až do konce plavecké části. Čas plavání 00:27:36. (11. místo). Cyklistika se jela ve dvou okruzích po 45km. Hned na začátku prvního okruhu jsem předjel 3 závodníky, ale na konci prvního okruhu mě předjeli dva závodníci, kteří se neskutečným tempem propracovali až na čelo závodu. První okruh jsem jel s rezervou, protože jsem nevěděl, co to se mnou udělá. Do druhého okruhu jsem vjížděl na 10. místě, které jsem udržel asi do 85km, kde mě dojeli 3 závodníci. Společně jsme dorazili do druhého depa. Čas cyklistiky 03:03:08 (13. místo). Běžecká část se odehrávala ve 3 okruzích. V prvním okruhu jsem se cítil, jako bych celý den odpočíval a pak si šel zaklusat. Běželo se mi lehce. Během chvilky jsem se propracoval na 7. Místo, ale bohužel při náběhu do druhého okruhu mě zbrzdila krize, která se mě držela až do půlky třetího okruhu, která mě stála propad ve startovní listině. V druhé půlce třetího okruhu jsem krizi překonal a udržel si konečné 12. místo v celém startovním poli a 1.místo v kategorii S1. Celý závod jsem jel podle svých představ, ale kdyby mi někdo řekl, že se umístím takhle dobře, tak bych se ho zeptal, jestli něco „nebere“ :-).

Jaká byla atmosféra závodu?
Atmosféra byla vynikající. Závody v zahraničí jsou tím známé a Elba rozhodně není výjimkou. Odpočívadla na cyklistické části byly obklopeny fotografy a povzbuzujícími turisty, kteří neměli problém každému závodníkovi alespoň zatleskat. Na běhu, ve městečku Marina di Campo, byly davy fandících místních domorodců, doprovodů, či obyčejných turistů. Porovnávat tento závod s jiným závodem, kterého jsem se za svojí kariéry zúčastnil, by bylo zbytečné. Pro mě byla Elba zatím nepopsatelným zážitkem, který bych chtěl zopakovat.

Jak jsi spokojen? Vítězství v kategorii jistě potěší?
Spokojený jsem velice, ať s 12. místem, tak i s 1. místem v kategorii, který tomu závodu dodal třešničku na dortu. Byla to pro mě první zkušenost se zahraničními závody a doufám, že ne poslední :-) Po sprint triatlonech na území České republiky, si myslím, že jsem se konečně našel a začíná doba, kdy si „pořádně“ zazávodím.

Jaký máš zajímavý zážitek z Elby?
Můj nejsilnější zážitek z Elby, byla moje účast na tomto závodě. Drobnější zážitků bylo dost, třeba hledání wi-fi připojení po městečku Marina di Campo, nebo nádherné sjezdy na cyklistice.

Jaké jsou tvé plány do dalších sezón?
Další sezony jsou prozatím otazníkem, rád bych chtěl jet nějakou půlku v sérii Ironman 70.3, dále bych rád objížděl pár závodů v Čechách, které jsou mému srdci blízké. Vše záleží na domluvě s Jardou Hýzlem (bývalým trenérem mého otce), který mi nabídl, před závodem na Elbě, trenérskou spolupráci a já jí s radostí přijal. Rozhodně nemám ani pomyšlení na klasického dlouhého Ironmana, na kterého mám ještě dlouho čas.


Hodnocení:
Přečteno 818x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.4.19Jsem rád, že jsem republikový titul získal na domácí trati, říká Martin Semerád
16.4.19Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě
13.4.19AQUATLONOVÉ TITULY ZÍSKALI SEMERÁD A SVOBODOVÁ
10.4.19Závod v Salou ukázal opravdové rezervy, říká Petr Soukup
9.4.19Nabitý víkend : Aquatlon, Xterra, Swimrun, Ironman
5.4.19První české sloty na Havaj. XTERRA se u nás opět rozjíždí na plný plyn.
2.4.19Už se nemůžu dočkat prvních závodů, říká Tomáš Řenč
31.3.19Plavecké tréninky pro inspiraci - 3 varianty
27.3.19Rád bych startoval na MS 70.3 v Nice, říká Lukáš Kočař
26.3.19Vodičková vítězí na Filipínách. Bradley Weiss ovládl Challenge 70.3. Taiwan