Jablonecká XTERRA, ješně jedno ohédnutí

30.05.2003 -
XTERRA - historicky první závod domácího seriálu off-road triatlonu BRAVE XTERRA Czech Tour se jel právě v okolí areálu v Břízkách. A jeho králem se stal domácí reprezentant v olympijském triatlonu, dvaatřicetiletý René Milichovský. „Bylo to skvělé zpestření. Návrat ke kořenům triatlonu, kdy každý jede sám za sebe, bez nějaké vychytralé taktiky,“ říkal v cíli.

XTERRA - historicky první závod domácího seriálu off-road triatlonu BRAVE XTERRA Czech Tour se jel právě v okolí areálu v Břízkách. A jeho králem se stal domácí reprezentant v olympijském triatlonu, dvaatřicetiletý René Milichovský. „Bylo to skvělé zpestření. Návrat ke kořenům triatlonu, kdy každý jede sám za sebe, bez nějaké vychytralé taktiky,“ říkal v cíli. Drsné okruhy pro horské kolo, vedené po biatlonových tratích, ale daly zabrat i jemu. „Do kopce jsem někdy tlačil, to přiznávám. A sjezdy zase hodně brzdil. Nejsem tak vyježděný a nechci se zranit.“ Druhý skončil vytrvalec Kučera, třetí překvapení číslo jedna biker Martin. Až pátý doběhl domácí šampión XTERRA Jan Kubíček. „Soupeři byli lepší, asi jsem to přepálil s tréninkem,“ uznal sportovně. Strhující téměř dvouhodinový závod sledovalo podél celé trati mnoho diváku. Přitáhly je i atraktivní můstky v depu, kde vyčerpaní cyklisté balancovali pár metrů nad zemí na fošnách z lešení. Po obrovském úspěchu loňské světové kvalifikace XTERRA na Hluboké, která se stala triatlonovým závodem roku, vzrůstá zájem o tuto nejmladší odrůdu triatlonu. Ta potlačuje plavecké handicapy a vede závodníky do extrémních terénů - doma i ve světě. Česká XTERRA už má své webové stránky (www.xterra.cz), časopis, prodává oblečení i pivo. „Teší nás to,“ přiznává Michal Piloušek, který jako první Čech startoval na mistrovství světa na Havaji a nyní vlastní i práva na evropský seriál závodů.

Hodnocení:
Přečteno 124x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně