Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková

8.11.2021 -
Český triatlon má novou vládkyni. Vítězkou tradiční ankety Král triatlonuse stala Petra Kuříková, která v srpnu reprezentovala Česko na OH v Tokiu. Spolu s ní byli při slavnostním večeru v Kongresovém centru Zlín oceněni vítězové kategorií Trenér roku, Talent roku a Mládežnický trenér roku

Petra Kuříková si korunu pro nejlepšího závodníka sezony nasadila na hlavu poprvé v životě. Na první místo v anketě Král triatlonu ji vyneslo 30. místo z olympijských her v Tokiu, 13. místo ze skvěle obsazeného závodu Světového poháru v italské Arzacheně a 16. místo z evropského šampionátu v olympijském triatlonu ve Valencii.

„Vítězství v anketě vnímám jako obrovské ocenění za celou svou kariéru. Všechno úsilí jsem směřovala k olympijskému závodu, který pro mě byl absolutním vrcholem tohoto roku. S 30. místem jsem sice nebyla úplně spokojená, ale vím, že jsem pro výsledek v Tokiu udělala všechno, co bylo možné,“ řekla česká reprezentantka, která se na vyhlášení připojila online ze Švýcarska, kde žije. „Za ocenění moc děkuji. A zároveň doufám, že to nebyla moje životní sezona a čekají mě ještě nějaké lepší.“

Druhé místo obsadil Tomáš Řenč, k jehož největším úspěchům v této sezoně patří 7. místo na mistroství světa v dlouhém triatlonu, které se uskutečnilo v nizozemském Almere. Kromě toho se stal suverénním vítězem mistrovství republiky.

Třetí příčku obsadil Lukáš Kočař, který opět dokázal střídat závody v terénním a středním triatlonu – na mistrovství světa v terénu byl čtvrtý, na mistrovství Evropy pátý a na ME ve středním triatlonu sedmý.

Vítězství v anketě Trenér roku obhájil reprezentační trenér Lukáš Vrobel, který stojí mimo jiné za výrazným výsledkovým vzestupem české štafety v závodech mistrovství světa i Evropy.

Mládežnickým trenérem roku byl opět zvolen Jan Vaněk, který působí v klubu TCV Jindřichův Hradec, ale zapojuje se také do reprezentačních akcí – v letošním roce byl například vedoucím české výpravy na Závod olympijských nadějí v Polsku.

V závodech Evropského poháru juniorů, který je nejprestižnější soutěží této věkové kategorie, si v této sezoně skvěle vedla Dana Přikrylová – připsala si dvě třetí a jedno čtvrté místo. Za to ji hlasující udělili ocenění Talent roku.

Sami fanoušci českého triatlonu rozhodli o udělení populární ceny Hvězda sociálních sítí. V hlasování na sociální sítí Facebook rozhodli o prvním místě pro Vladimíra Hrabce, který na Instagramu vystupuje pod jménem @trizorro a v anketě zastupoval závodníky z kategorií Age Groups. Řídí se mottem, které jeho profil dokonale vystihuje: „Triathlon is not just a sport, triathlon is also a lifestyle!!“

Král triatlonu je tradiční anketa České triatlonové asociace, ve které svými hlasy rozhodují zástupci klubů, trenéři, zástupci médií a členové vedení ČTA.

Spolu s vítězi ankety byli při slavnostním večeru ve Zlíně oceněni také nejlepší závodníci Českého poháru 2021. V impozantních prostorách Kongresového centra, které je dílem slavné architekty Evy Jiřičné, provázel večerem komentátor České televize Tomáš Budka. O doprovodný program se postarala kapela Support Lesbiens a vystoupení šálových akrobatů.