UltraVabroušek překonal světový rekord

23.09.2020 -
Petr Vabroušek vylepšil svůj loňský čas na UltraMan Triatlonu a zapisuje si tak světový rekord na tomto dlouhém třídenním triatlonovém závodě.

Veslařský kanál v Račicích hostil o uplynulém víkendu jeden z posledních letošních triatlonů v této zemi. Krásné slunečné počasí nahrávalo triatlonistům k dobrým výkonům během extrémních závodů. Tým pořadatelů připravil pro závodníky celou řadu závodů od půlmaratonu, přes maraton, 100km běh, poloviční Ultraman až po plnohodnotný Ultra Czech 515.

(zdroj: facebook Ultra Czech 515)

V nejdelší variantě Ultra Czech 515 se závodníci museli poprat celkem s 515km za tři dny. První den na závodníky čekala plavecká část v délce 10km a následných 145km na kole. Druhý den museli triatlonisté zdolat 276km dlouhou cyklistickou část. Třetí den závodníkům zbývalo už „pouze“ uběhnout 84km. Tento nejdelší triatlon dokončilo celkem 13 statečných mužů a 3 odvážné ženy. Mezi muži byl jasným favoritem držitel světového rekordu Petr Vabroušek, který měl za cíl svůj vlastní rekord znovu vylepšit. V závodě si Petr vedl velice dobře a protože neměl mezi závodníky konkurenci, tak bojoval především se svým loňským časem.

Jak popisuje Petr na svém profilu, tak se mu první den plavalo celkem dobře a do 2.km bojoval o vedení s Víťou Veselým, pak si ale omylem naplaval asi 50m navíc a už zůstal sám. Plavání měl Petr o 4 minuty pomalejší, než vloni, ale na kole se brzy dostal do tempa a průměrem 39,2 km/h se posunul na před svůj loňský čas o 7 minut.

Ve druhém dnu byl vidět souboj Petra s Jiřím Šlégrem, který dojel 274km dlouhou cyklistickou část druhý den jako první.

Ve třetím závěrečném dnu zvládl UltraPetr závěrečný běh měřící 84,4km za 7:04. Tímto výkonem vylepšil svůj osobní i světový rekord na tomto Ultra závodě na hodnotu 20h a 56minut na tratích 10km plavání, 424km kolo a 84,4km běh.

Druhým závodníkem v cíli byl Vítězslav Vondra, který tento závod zvládl za 22h a 44minut. Třetí v závodě doběhl Jiří Šlégr, který předvedl ve druhém dni nejlepší výkon na kole, ale v úvodním plavání a v závěrečném běhu ztrácel cenné minuty a jeho čas se zastavil na 24h a 11minutách. Nejlepší ženou v závodě byla Gabriela Pohanková, která se až závěrečným skvělým během dostala před druhou v cíli Danielu Peškovou.