Mistrovství ČR v duatlonu

21.09.2010 -
V sobotu 18.září se v Janově u Hřenska, v malebném prostředí Českého Švýcarska, uskutečnilo Mistrovství ČR v duatlonu. Běžecké i cyklistické tratě byly náročné a prověřily každého závodníka. (LUKÁŠ PAZDERA)
Běh se odehrával v lesích okolo Janova. Cyklistika na plně uzavřené trati mezi vesnicemi Janov-Růžová-Arnoltice-Býnovec, přičemž profil předurčoval cyklisty ke spravedlivému závodu, kdy v kopcích ani jízda v háku nepomohla. Prostorná louka v místě prezentace u hotelu Pastis skýtala dostatek prostoru pro parkující auta, depo a pořadatelé připravili krom brány od svazu ČSTT ještě i svojí „vlastní“ Pravčickou bránu. Organizátorům se dokonce podařilo zajistit i účast České televize a tím se výraznou měrou zasadili o propagaci tohoto sportovního odvětví.

Pro kategorii dorostenců a juniorů byly připraveny distance 5km běhu-22km cyklistiky-2,5km běhu. Oba tituly v nejmladší kategorii dorostu získali reprezentanti K3-atlon team Litvínov zásluhou Petry Vachulkové a Matěje Zahálky. Právě Matěj exceloval především na kole, kde předvedl lepší čas, než všichni junioři. Bok po boku přijeli do druhého depa v juniorské kategorii Jakub Kršňák a David Kuchařík, o zisku mistrovského titulu pak v běžecké části rozhodl ve svůj prospěch právě Jakub. Bronz vybojoval úspěšný reprezentant v chůzi Lukáš Gdula, který si „odskočil“ od své hlavní disciplíny.

Hlavní kategorie mužů se měla vypořádat s distancemi 10km běh-44km cyklistika-5km běh. Již do prvního depa s drtivým náskokem doběhli Martin Věžník a Petr Minařík. Následováni byli Janem Hamrem, specializací je lyžař a mimo jiné je medailista z MS v běhu do vrchu. Teprve za ním se v depu objevili Řenč a skupinka Zajíc, Mika a Cogan, poslední dva jmenovaní specializací spíše závodníci v dlouhém triatlonu. Právě nejmladší účastník hlavního závodu  Řenč  si nenápadným, ale vyrovnaným výkonem plně zasloužil 3.místo v absolutním pořadí. Věžník si vypracoval v průběhu cyklistiky skoro minutový náskok na Minaříka a všechny soupeře deklasoval i výkonem v posledním běhu a poprávu se stal číslem jedna a hvězdou letošního MČR. Minařík též své soupeře předčil o třídu a i pro něj je druhé místo jistě velkým úspěchem. Výborným během se ze 7.pozice v druhém depu na konečné 4.místo vyhoupl mladík Tomáš Mika, jehož hlavním cílem bude uspět příští rok na Ironman Hawai. Životního úspěchu v duatlonu dosáhl pátý Zajíc z Opavy, zato Cogan před závodem pomýšlel jistě na vyšší příčky a nebyl se svým výkonem spokojen. 47-letý matador Miroslav Veselý si poradil i s mladšími soupeři a skončil závod na sedmém místě. Mistry republiky se v jednotlivých kategoriích stali Věžník, Minařík a Zajíc.

Prvních šest závodníků obdrželo finanční odměny, pořadatelé připravili dostatek věcných cen, takže každý finišující si ze závodu odnesl vzpomínku v podobě dárku. Pořadatelé zde uspořádali první ročník, a protože organizačně se zvládlo vše perfektně a závodníci si závod pochvalovali, včetně zvolené tratě a zázemí, věří organizátoři, že příští ročník si zaslouží větší účast a srdečně všechny zve v roce 2011 do tohoto malebného koutu České Republiky.

Lukáš Pazdera

Hodnocení:
Přečteno 1347x

Komentáře

účast Reagovat
polemika Reagovat
Kdo přijde má placku Reagovat
termín Reagovat
Účast Reagovat
Re: Účast Reagovat
Re: Re: Účast Reagovat
Re: Re: Re: Účast Reagovat
Re: Re: Re: Re: Účast Reagovat
Kolize termínů Reagovat
Re: Kolize termínů Reagovat
Re: Re: Kolize termínů Reagovat
Re: Re: Kolize termínů Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
13.8.20V Příbrami pojedou o tituly více než čtyři stovky triatlonistů
12.8.20Triatlon mě baví tím, že jsem odkázaná jen sama na sebe, říká Jana Lenemayer
3.8.20ČESKÉ TITULY V DLOUHÉM TRIATLONU ZÍSKALI REKORDNÍ ŘENČ A KŘIVÁNKOVÁ
1.8.20XTERRA ČESKÝ POHÁR ZAVEDE TRIATLONISTY DO MOSTU
29.7.20Švýcarský Gigathlon bude letos jen v Česku. V Mělníce a okolí
27.7.20Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.
23.7.20Nová výzva pro hobby sportovce i vrchol sezony pro triatlonisty
22.7.20Jubilejní Valachy Man je už tento víkend, místa ve startovní listině ještě jsou
21.7.20Mým hnacím motorem je vystoupení z komfortní zóny, říká Jan Hrubý
20.7.20Triatlon Babice, Hulmen Triatlon nebo Welzlův kvadriatlon