Mistrovství ČR v duatlonu

21.09.2010 -
V sobotu 18.září se v Janově u Hřenska, v malebném prostředí Českého Švýcarska, uskutečnilo Mistrovství ČR v duatlonu. Běžecké i cyklistické tratě byly náročné a prověřily každého závodníka. (LUKÁŠ PAZDERA)
Běh se odehrával v lesích okolo Janova. Cyklistika na plně uzavřené trati mezi vesnicemi Janov-Růžová-Arnoltice-Býnovec, přičemž profil předurčoval cyklisty ke spravedlivému závodu, kdy v kopcích ani jízda v háku nepomohla. Prostorná louka v místě prezentace u hotelu Pastis skýtala dostatek prostoru pro parkující auta, depo a pořadatelé připravili krom brány od svazu ČSTT ještě i svojí „vlastní“ Pravčickou bránu. Organizátorům se dokonce podařilo zajistit i účast České televize a tím se výraznou měrou zasadili o propagaci tohoto sportovního odvětví.

Pro kategorii dorostenců a juniorů byly připraveny distance 5km běhu-22km cyklistiky-2,5km běhu. Oba tituly v nejmladší kategorii dorostu získali reprezentanti K3-atlon team Litvínov zásluhou Petry Vachulkové a Matěje Zahálky. Právě Matěj exceloval především na kole, kde předvedl lepší čas, než všichni junioři. Bok po boku přijeli do druhého depa v juniorské kategorii Jakub Kršňák a David Kuchařík, o zisku mistrovského titulu pak v běžecké části rozhodl ve svůj prospěch právě Jakub. Bronz vybojoval úspěšný reprezentant v chůzi Lukáš Gdula, který si „odskočil“ od své hlavní disciplíny.

Hlavní kategorie mužů se měla vypořádat s distancemi 10km běh-44km cyklistika-5km běh. Již do prvního depa s drtivým náskokem doběhli Martin Věžník a Petr Minařík. Následováni byli Janem Hamrem, specializací je lyžař a mimo jiné je medailista z MS v běhu do vrchu. Teprve za ním se v depu objevili Řenč a skupinka Zajíc, Mika a Cogan, poslední dva jmenovaní specializací spíše závodníci v dlouhém triatlonu. Právě nejmladší účastník hlavního závodu  Řenč  si nenápadným, ale vyrovnaným výkonem plně zasloužil 3.místo v absolutním pořadí. Věžník si vypracoval v průběhu cyklistiky skoro minutový náskok na Minaříka a všechny soupeře deklasoval i výkonem v posledním běhu a poprávu se stal číslem jedna a hvězdou letošního MČR. Minařík též své soupeře předčil o třídu a i pro něj je druhé místo jistě velkým úspěchem. Výborným během se ze 7.pozice v druhém depu na konečné 4.místo vyhoupl mladík Tomáš Mika, jehož hlavním cílem bude uspět příští rok na Ironman Hawai. Životního úspěchu v duatlonu dosáhl pátý Zajíc z Opavy, zato Cogan před závodem pomýšlel jistě na vyšší příčky a nebyl se svým výkonem spokojen. 47-letý matador Miroslav Veselý si poradil i s mladšími soupeři a skončil závod na sedmém místě. Mistry republiky se v jednotlivých kategoriích stali Věžník, Minařík a Zajíc.

Prvních šest závodníků obdrželo finanční odměny, pořadatelé připravili dostatek věcných cen, takže každý finišující si ze závodu odnesl vzpomínku v podobě dárku. Pořadatelé zde uspořádali první ročník, a protože organizačně se zvládlo vše perfektně a závodníci si závod pochvalovali, včetně zvolené tratě a zázemí, věří organizátoři, že příští ročník si zaslouží větší účast a srdečně všechny zve v roce 2011 do tohoto malebného koutu České Republiky.

Lukáš Pazdera

Hodnocení:
Přečteno 1331x

Komentáře

účast Reagovat
polemika Reagovat
Kdo přijde má placku Reagovat
termín Reagovat
Účast Reagovat
Re: Účast Reagovat
Re: Re: Účast Reagovat
Re: Re: Re: Účast Reagovat
Re: Re: Re: Re: Účast Reagovat
Kolize termínů Reagovat
Re: Kolize termínů Reagovat
Re: Re: Kolize termínů Reagovat
Re: Re: Kolize termínů Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
20.1.20Pavel Jindra a Pavlína Vargová jsou mistři ČR v zimním triatlonu 2020.
17.1.20Bylo to jako nejlepší letní tábor v životě, říká Martin Gabla
13.1.20Triathlon North Africa 2020
10.1.20Dávám si pozor, abych se nepřetěžoval, říká Petr Vabroušek
7.1.20Triatlon Team Tábor - představení klubu
31.12.19Laufy, dálkové běhy BOŽSKÉ DESATERO
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
26.12.19Letos jsem chtěl dát 40 závodů, nakonec kvůli zranění je jich 33, říká Tomáš Bednář
19.12.19Radost mám z MS v Nice, zklamal mě Moraviaman, říká Honza Hradecký
12.12.19Byl to můj zatím nejlepší výkon v halfironmanu v životě, říká Lukáš Kočař