Počernický duatlon 120 závodníků

18.05.2009 -
Počernický duatlon, jehož 9. ročník se konal v neděli 17.5.2009 proběhl za velké účasti závodníků doslova z celé republiky. Do Horních Počernic přijely týmy z Ostravy, Litvínova, Českých Budějovic, Jablonce n.N a dalších měst a obcí. Krásné počasí a dobré organizační zázemí pořádajícího oddílu TRI SKI Horní Počernice, byly základem úspěchu závodu a spokojenosti všech účastníků.
V kategoriích od benjamínků až po veterány se na tratě v okolí Svépravic a Xaverova postupně vydalo 121 závodníků. Někteří závod vzali jako kontrolu své připravenosti na triatlonovou sezónu, pro jiné byl duatlon v Počernicích prvním závodem a to nemusíme uvažovat pouze o nejmladších kategoriích.  
Závodníci oddílu TRI SKI Horní Počernice se ve startovním poli neztratili a i přes klesající počet dětí ochotných pravidelně sportovat, jsme měli zástupce ve všech vyhlášených kategoriích.  Jakub Josef s jistotou získal 1. místo v kategorii starších žáků a plný počet bodů do Českého poháru v triatlonu 2009, Bára Vidimová s přehledem zvládla premiéru v závodě mladšího žactva, v kategorii dospělých se pak 3 naši závodníci umístili v prvních patnácti z 63 členného startovního pole. I v kategorii benjamínků se mihli na trati závodníci z Horních Počernic.
Nejrychlejší závodník Michal Francke z TJ Bižuterie Jablonec zvládl trať 5 km běh, 20 km kolo a 2,5 km běh za 1 hodinu a 2 minuty, nejlepší závodník v kategorii starších žáků Jakub Josef,  si poradil s tratí 3 km běh, 12 km kolo a 1,5 km běh za  39 minut a 48 vteřin.

Počernický duatlon je jako již tradičně sponzorován firmami PPL, Eberspächer, LogoTrans, Cyklo Počernice a Pekařství Moravec z Horních Počernic jejichž koblihy byly první sladkou odměnou pro všechny účastníky, kteří náročné tratě duatlonu zvládli. Poděkování patří i dalším drobným sponzorů a Městskému úřadu Prahy 20-Horních Počernic a Praze 14 - Černý Most, za umožnění tohoto již tradičního a celostátně známého závodu.
Bližší informace, výsledky a velké množství fotografií jsou umístěny na webu pořádajícího oddílu TRI SKI Horní Počernice www.triskihp.tym.cz. .

Počernický triatlonový oddíl ale tímto závodem v letošním roce nekončí. Již nyní jsou v plném proudu přípravy na triatlon, který se bude konat v Dolních Počernicích 28.6.2009. Všichni sportovci včetně dětí a mládeže jsou zváni. Závod bude mít i náborový charakter, takže pokud se již nyní rozhodujete, jaké sportovní odvětví by vašim dětem nejlépe vyhovovalo, můžete nezávazně vyzkoušet i triatlon.

Hodnocení:
Přečteno 642x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.20Nemá teď žádný význam honit maximální zátěž, říká Vendula Frintová
4.4.20MEZINÁRODNÍ TRIATLONOVÁ UNIE PRODLOUŽILA POZASTAVENÍ AKTIVIT DO 30. ČERVNA
3.4.20Nevěřím tomu, že si letos zazávodíme někde v zahraničí, říká Simona Křivánková
1.4.20Motivace se teď do intenzívnějších tréninků hledá obtížně, říká Petr Soukup
30.3.20Jak vypadá trénink a co se bude měnit v letošní sezoně?
12.3.20Na super výsledek v dlouhém triatlonu stále ještě čekám, říká Marek Svoboda
10.3.20Ultraman Vabroušek a Ironman New Zeland
28.2.20Stoupnout si na bednu je vždy fajn zážitek, říká Honza Čelůstka po duatlonu v Indii
25.2.20Petr alias “DOKTOR“
25.2.20Kam na triatlon v roce 2020?