Pernštejnské peklo 2009 ….

1.05.2009 -
Tak letos již potřetí. Pohled na startovní pole čítající téměř 90 závodníků a závodnic, kde nechybí slavná jména jako několikanásobný mistr světa v kvadriatlonu Miroslav Podborský, ironman Milda Bayer, reprezentanti bratři Pospíchalové, Tomáš Bednář a druhé straně Jirkové, Milanové, Vlastíci, prostě kluci a chlapi z blízkého i širokého okolí, ukazuje, že náš záměr, udělat závod, kde se setkávají hobíci s opravdovými profíky, se daří naplňovat.

A co je to PERNŠTEJNSKÉ PEKLO ? Duatlonový závod pro všechny - dva běžecké úseky 6 a 3 km, proložené 27km okruhem s převýšením téměř 800 m. 
Krátce před desátou hodinou proběhlo již tradiční focení pinholí a pak to začalo.
 V 10:00 bystřický místostarosta Vojta, závod odstartoval a celé startovní pole se vyřítilo vpřed. Čekaly je 3 dvoukilometrové okruhy po místních luzích a hájích. Na horizontu se vytvořil dlouhý had těl, který se s ubíhajícími metry trhal na menší a menší skupinky. Již od počátku duo bratrů Pospíchalů neponechávalo nic náhodě a dávalo výrazně najevo, že s nimi musíme na čelní místa jako počítat. Toto dvojici doplňoval na čele ještě Michal Balcar. V tomto pořadí se také objevili v cyklistickém depu.
Depo opustil jako první Zbyněk Pospíchal, následován s menším odstupem bratrem Vladimírem. Bratři se na trase sjeli, vzorně spolupracovali a výsledkem jim byl náskok 56 vteřin na tříčlennou skupinu pronásledovatelů vedenou Mírou Podborským.  Druhý nejrychlejší cyklistický čas ho vrátil zpět do boje o medaile.
V závěrečném běhu zúročili  Pospíchalové dokonalou znalost terénu a „bednu“ již nepustili. Do cíle doběhl jako první Zbyněk s 29s náskokem na Vladimíra. Ze skupiny pronásledovatelů se výborným během dostal na třetí místo Martin Kňáva.
Vítězství v kategorii veteránů (Muži 40+) získal i přes mírné bloudění na trati Miroslav Podborský s výrazným náskokem více než 6 minut před Karlem Špačkem a Luďkem Ševčíkem.

V kategorii žen obhájila své prvenství Alena Balcarová před Markétou Svozilovou a Miluší Bláhovou. Markéta, která  měla během cyklistické části pád, závod dokončila i přes krvácející zranění nohy.
Závod štafet, v kterém se představilo 9 týmů, potvrdil správný směr našeho závodu a přitáhl nové zájemce o absolvování Pernštejnského pekla.

Po závodě se všichni sešli v místním kulturním domě na pekelný guláš, vyhlášení výsledků a tombolu.
Jelikož je závod Pernštejnské peklo pořádán jako duatlonové mistrovství Vysočiny, byly předány medaile pro nejlepší „Vysočiňáky“. Titulem mistr Vysočiny se může pyšnit v kategorii M40 Lukáš Nedělka a v kategorii veteránu Karel Špaček.
Více informací k závodu + fotografie, naleznete na stránkách závodu www.ppeklo.cz.


Ještě shrnutí našich hrdinů

Kategorie muži do 40 let Kategorie muži 40+

 • Zbyněk Pospíchal 1:18:47  Miroslav Podborský 1:22:21
 • Vladimír Pospíchal 1:19:16 Karel Špaček 1:28:08
 • Martin Kňáva 1:20:01 Luděk Ševčík 1:28:28 
  Kategorie ženy
 • Alena Balcarová 1:36:15
 • Markéta Svozilová 1:53:28
 • Miluše Bláhová 2:03:12

  Kategorie štafety

 • Wassenbauer, Špička, Doležal 1:33:23
 • Pavelka, Cimburek, Pavelka 1:33:32
 • Nedělka, Šimanský, Šimanská 1:35:53


  Závěrem bych se chtěl ještě jednou omluvit za drobné nedostatky, které se i během 3.ročníku objevily a poděkovat všem, kteří se našeho závodu zúčastnili ať formou aktivního závodění nebo podporou na trati, za skvělou kulisu a doufám, že se zase všichni za rok setkáme.

  Také bych chtěl poděkovat za podporu městu Bystřice nad Pernštejnem, firmám Tchibo, Event &Promotion, Seznam.cz, L´Oreal, Mars a dalším

  Peklu Zdar – duatlonu zvlášť

  Za organizační výbor a DDM Bystřice nad Pernštejnem

  Martin Špaček

  vice ve fotogalerii

 • Hodnocení:

  Galerie

  Přečteno 560x

  Komentáře

  RUBRIKY ČLÁNKŮ
  AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
  7.4.20Nemá teď žádný význam honit maximální zátěž, říká Vendula Frintová
  4.4.20MEZINÁRODNÍ TRIATLONOVÁ UNIE PRODLOUŽILA POZASTAVENÍ AKTIVIT DO 30. ČERVNA
  3.4.20Nevěřím tomu, že si letos zazávodíme někde v zahraničí, říká Simona Křivánková
  1.4.20Motivace se teď do intenzívnějších tréninků hledá obtížně, říká Petr Soukup
  30.3.20Jak vypadá trénink a co se bude měnit v letošní sezoně?
  12.3.20Na super výsledek v dlouhém triatlonu stále ještě čekám, říká Marek Svoboda
  10.3.20Ultraman Vabroušek a Ironman New Zeland
  28.2.20Stoupnout si na bednu je vždy fajn zážitek, říká Honza Čelůstka po duatlonu v Indii
  25.2.20Petr alias “DOKTOR“
  25.2.20Kam na triatlon v roce 2020?