Na MČR v Příbrami se rozdělovaly mistrovské tituly v triatlonu. Jelo se ale i plno dalších pěkných závodů

13.06.2017 -
Příbram hostila svůj první republikový šampionát v olympijském triatlonu. Závodu se zúčastnilo na 335 závodníků a závodnic ve všech kategoriích. Na nejvyšší příčku dosáhl František Kubínek z Ekolu Brno. V kategorii žen zvítězila slovenská závodnice Romana Gajdošová, která taktéž hájí barvy brněnského Ekolu. Republikovou šampionkou se ale stala Helena Kotopulu z otrokovického týmu TRI-MAX Moraviaman.

MČR Příbram/ olympic distance

Letošní mistrovství ČR v olympijském triatlonu se jelo tzv. „nehákově“. Dříve bylo spíše zvykem, že se republikové tituly rozdělovaly v závodech, kde je povolená jízda v háku. Nicméně byli všichni závodníci nakonec rádi, že se tento závod uskutečnil alespoň v této podobě. Ještě týden před startem totiž nebylo zcela jisté, zda bude v místním rybníce dostatek vody. Organizátoři ale vše zvládli a povedlo se jim uspořádat výborný závod.

Tento závod byl nakonec vypsán jako MČR pro dorost, juniory, věkové kategorii dospělých a celkové pořadí dospělých. Dorost a junioři soupeřili na tratích sprint triatlonu, tento šampionát pro ně měl navíc sloužit i jako nominační závod na ME. Dospělí pak bojovali na tratích olympijského triatlonu.

Mistry republiky se pak stali František Kubínek (Ekol Brno) a Helena Kotopulu (TRI-MAX MoraviamanTeam), kdy však nejrychlejší ženou v cíli byla Slovenka Romana Gajdošová (Ekol Brno).

Výběr ostatních závodů v triatlonu

Tento víkend nebyl jen ve znamení MČR. Po celé ČR se jelo mnoho pěkných závodů, které slibovaly výborný sportovní zážitek. Vítězové těchto podniků by se jistě neztratili ani na republikovém šampionátu.

Blanenský plecháč /sprint distance

Tento závod odstartoval Jihomoravskou triatlonovou ligu, která se skládá z osmi závodů. Nejrychlejším závodníkem byl Vít Svozil z Ekolu Brno, mezi ženami triumfovala Lenka Fanturová z VSK FTVS Praha.

Trhosvinský triatlon/ 0,5-25-6

Tento závod byl v pořadí čtvrtým závodem Jihočeského poháru v triatlonu. Nejrychlejším závodníkem byl matador místních tratí Václav Zajíc (TRISK ČB). Nejrychlejší ženou se stala Jana Candrová, 7. žena z Czechmana.

Xtreme Triathlon Brušperk/ 0,8-28-4

I tento terénní triatlon byl velmi slušně obsazený. V závodě nenašli přemožitele Filip Lužný (Triatlon Team Opava) a Anna Brychtová (Triatlon Team Opava).