Arena Games London 2023

9.04.2023 -
Po fantastickém výkonu ve všech třech disciplínách si Nicolo Strada (ITA) připsal vítězství ve finále Arena Games před Henri Schoemanem (RSA), který oslavil pohádkový návrat k závodění titulem v Esportu. Petra Kuříková na pódiové umístění nedosáhla.

Arena Games v Londýně byla třetí zastávkou seriálu Super League Triathlon, který se koná ve formátu super sprintu na distancích 0,2 – 4- 1. Plavecká část se odehrává v bazénu, kde závodníci musí překonat dvojstovku. Následuje přechod na cyklistickou část, která se odehrává na platformě ZWIFT, a zde závodníci musí individuální časovkou zdolat 4 km. Závěr je na běžeckém pásu, tzv. nemotorizovaném běžeckém pásu, který je poháněn vlastní vahou a úsilím. Zde závodníci opět na platformě ZWIFT musí uběhnout jeden kilometr. To je první etapa závodu. Druhá etapa se jede v opačném pořadí, tedy běh-kolo a plavání. Opět se jedná o hromadný start. Třetí etapa je pak stíhací závod, který je velmi atraktivní. Letos se konaly celkem tři takové podniky. První se konal v Montrealu, druhý ve švýcarském Sursee a nyní se udělovaly tituly mistra světa v esportu v Londýně.

Startovní listina byla nabita zvučnými jmény, mezi které patřil například norský závodník Gustav Iden, který se hned v úvodu závodu musel vypořádat se 5sekundovou penalizací za promeškání registrace kvůli zpoždění letadla. Iden je úřadujícím mistrem světa v Ironmanu, ale spolu se svým krajanem Blummenfeltem ohlásili návrat na olympijské distance s vidinou olympiády v Paříži.

Další výrazné jméno byl italský triatlonista Nicolo Strada, který se stal vítězem celého závodu a podmanil si publikum svým skvělým výkonem. Chase McQueen, americký závodník, který vyhrál v Montrealu, neměl svůj den a nakonec skončil desátý se ztrátou +2:31. Navzdory počátečním potížím se Gustav Iden umístil na čtvrtém místě a ukázal, že se s ním musí počítat.

Henri Schoeman měl také ambice na celkové umístění v seriálu Super League Triathlon, ale hořkost druhého místa mu vynahradil zisk titulu mistra světa v esportu, kde se počítal výsledek z minulého podniku. To mu v součtu stačilo na zisk titulu mistra světa.

Britská triatlonistka Beth Potterová přesvědčivě porazila Cassandre Beaugrandovou z Francie a ukázala se jako zcela dominantní závodnice v ženském závodě Arena Games Triathlon v Londýně. Potterová vyhrála téměř s dvacetivteřinovým náskokem před ostatními závodnicemi na trati. Potterová ukázala silu v běžecké části a výrazně odskočila ostatním závodnicím. Beaugrandová sice neustále dotírala na Potterovou, ale nedokázala ji předstihnout. Titul mistryně světa získala Australanka Linnová před dvojicí Skrabanjaová a Serenová.  Česká triatlonistka Petra Kuříková se umístila na devátém místě v ženském závodě Arena Games v Londýně

Vysledky: https://superleaguetriathlon.com/event/london23/


Hodnocení:
Přečteno 343x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami