Na Ibize dominovali Neumann a Haug

6.05.2023 -
V rámci závodu PTO Ibiza se sešlo hvězdné startovní pole, které zahrnovalo špičkové triatlonisty, jako jsou Frodeno, Brownlee, Blummenfelt, Sodaro, Ryf a Haug. Tato prestižní událost nabídla strhující závod plný hvězd světového triatlonu. Více informací v článku.

V mužské kategorii patřili mezi favority Frodeno, Blummenfelt a Brownlee, kteří jsou nejen zkušenými závodníky, ale také olympijskými vítězi. Tímto závodem se po dlouhé době poprvé potkali na jedné trati. Jan Frodeno i Brownlee se minulý rok potýkali se zdravotními problémy, naopak Blummenfelt zaznamenal skvělý rok. Bylo tedy otázkou, kterému z těchto borců se bude dařit nejlépe. Před samotným závodem se omluvili i další známí závodníci, jako Patrik Lange pro nemoc, Sam Laidlow z rodinných důvodů a Collin Chartier byl suspendován na 3 roky kvůli pozitivnímu testu na EPO.

Závod PTO Ibiza se skládal z plavecké části o délce 2 km, individuální časovky na kole o délce 80 km a závěrečného běhu na 18 km. Tento formát závodu dobře kombinují závodníci jak z krátkodobého triatlonu, tak z dlouhodobého triatlonu. V úvodní plavecké části se na čele objevil Aaron Royle, následovaný Frodenem, Brownleem, Kanutem a Smithem. Favorit závodu, norský závodník Blummenfelt, vyplaval ve druhé skupině s více než minutovou ztrátou na vedoucí závodníky. Cyklistická část nebyla technicky náročná, ale zvlněný profil trati perfektně prověřil připravenost všech závodníků. Tempo na čele závodu bylo většinou diktováno Brownleem, ale Frodeno se držel v těsném závěsu. Magnus Ditlev, který měl na začátku plavání menší manko, se postupně doháněl a připojil se k čelu závodu spolu s Blummenfeltem. Do druhého depa dorazili jako první Brownlee se Smithem. Britský závodník nastolil rychlé tempo, které však dlouho nevydrželo.


V pokročilejší fázi závodu se do čela dostal Max Neumann. Pořadí za ním se neustále měnilo - Brownlee se propadal, Blummenfelt se posouval vpřed a Jan Frodeno předvedl skvělý běžecký výkon, který mu vynesl 4. místo v cíli. Brownlee dojel na 6. pozici, zatímco Blummenfelt se umístil na 2. místě. Velkým vítězem závodu se stal Max Neumann, který si připsal na své konto tučné prize money ve výši 100 000 USD.

V ženské kategorii se odehrávala zcela odlišná dynamika závodu. Lucy Charles-Barclay se hned na začátku dostala do vedení a držela se na prvním místě až do 8. kilometru běžecké části. Tato britská hvězda předvedla statečný výkon, avšak nestačilo jí to na vítězství. Rychlonohá Haug byla ve skvělé formě a rozběhla běžeckou část závodu v rychlém tempu. Na 8. kilometru předstihla Lucy Charles-Barclay a udržela si vedoucí pozici až do cíle. Barcley však neměla klid, protože na druhé místo se přibližovala Ashleigh Gentle, která také prokázala svou rychlost běhu. Nakonec se Ashleigh Gentle umístila na 2. místě a Barcley obsadila třetí příčku. Haug na svém letošním třetím startu zaznamenala již třetí výhru, po vítězstvích na Lanzarote a Gran Canarii nyní oslavuje triumf i na Ibize.

Hodnocení:
DALŠÍ ČLÁNKY V RUBRICE
6.5.23Na Ibize dominovali Neumann a Haug
Přečteno 553x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
26.9.23Premiéra IRONMAN 70.3 v Hradci Králové: Nová éra českého triatlonu
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen