V ČR začala triatlonová sezóna

30.05.2017 -
Na triatlon v Poděbradech, který je považován za tzv. "otvírák" sezóny, zavítalo 240 mužů a žen v hlavní kategorii. Z vítězství se zde radovali Lukáš Slatinský a Lenka Králová. Ukázali tak, jakou mají formu před Czechmanem, který se jede tuto sobotu. Na Mamutmanovi, který byl na programu ještě o dva dny dříve než Poděbrady, zvítězil David Jílek a Helena Kotopulu.
TT Poděbrady/ 0,7-30-7

Poděbradský triatlon je každoročně velmi oblíbeným závodem. I letos tomu nebylo jinak a cílové brány se dočkalo bezmála 240 závodníků a závodnic. Většina z nich si tento podnik vybrala jako test před nadcházejícím Czechmanem.

Skvělou formu potvrdilo nejrychlejší trio mužů ve složení: Lukáš Slatinský, Jan Šneberger a Jaroslav Brynda. Lukáš o svém vítězství rozhodl až druhým nejrychlejším během dne, kdy dostihl do té chvíle vedoucího Václava Kyrala. Venca postupně podlehl i zbylým dvěma jmenovaným a musel se nakonec spokojit se 4.místem.

V závodě žen se to také velmi přelévalo. Po plavecké části, ve které byla nejrychlejší juniorka Zuzana Pičmanová, se do čela na chvíli dostala Tereza Skuhrová. Po pár kilometrech v sedle se kolem ní ale prohnala skvěle jedoucí Lenka Králová, která nakonec i celý závod vyhrála. Výborným běžeckým výkonem se zaskvěla Veronika Andrlová, která díky tomu Terku odsunula na 3.místo.

Celý závod byl opět oslavou triatlonu. Výborná organizace i přátelská atmosféra podtržená pěkným letním počasím napomohla k tomu, že můžeme další triatlonovou sezónu prohlásit za úspěšně odstartovanou!

Mamutman/ 0,65-36-6

Mamutman je tradiční závod, který se jezdí v Přerově. I zde se sešla velmi dobrá konkurence, podobně jako v Poděbradech. Tento závod byl na programu už v pátek, takže jej pár odvážlivců zvládlo zajet společně s triatlonem v Poděbradech. Mezi těmito tvrďáky byl i Petr Vabroušek, který zde skončil na 4.místě. Když k tomu přidáme i jeho 5.místo z Poděbrad, vyjde nám pro Petra velmi úspěšný víkend.

V závodě samotném se ale našli tři rychlejší závodníci. David Jílek všem ukázal, jakou formou se může na začátku sezóny chlubit. Společně s Lukášem Krpcem poodjeli během cyklistické části a rozdali si to na běhu. David byl nakonec o něco rychlejší. Nejrychlejší běh ale zaznamenal Vojtěch Bednarský, který tak o kousek předstihl Petra Vabrouška a skončil třetí.

Mezi ženami to bylo o něco klidnější. Přesvědčivým výkonem zvítězila Helena Kotopulu. Na „bedně“ jí doplnila druhá Jana Žaludková a třetí Jana Saarnio.