Petr Kasl pomýšlí na úspěch z ME v duatlonu

30.05.2006 -
Petr Kasl, závodník Koma racing teamu, se zaměřuje pouze na duatlon. V letošním roce je naposledy v K23 a právě v této kategorii by chtěl zaznamenat výraznější úspěch na říjnovém ME v duatlonu, které se uskuteční v Itálii. Na domácích tratích se letos představil ve velmi dobrém světle. V Dobřanech skočil čtvrtý a v Č.Budějovicích třetí.
Petr Kasl pochází z Plané u Mariánských Lázní  a studuje Pedagogickou fakultu v Plzni. V zimních měsících, kdy ostatní závodníci již plně trénovali na novou sezónu, hledal chuť a motivaci do tréninku. Do toho se přidaly problémy ve škole, a proto s tréninkem začal až 1.ledna. „Potřeboval jsem si psychicky odpočinout, vše si srovnat hlavě a hlavně získat motivaci,“ dodává Petr

Avšak jak první duatlony ukázali, Petr se dokázal připravit na sezónu na výbornou. I přesto všechno, že ho trápí alergické problémy, které vrcholí právě na jaře, dokázal v Dobřanech skončit na čtvrté pozici, kdy nestačil jen trojlístku Ospalý, Fekl, Láník. A o 14 dní později si na MČR o stupínek polepšil, když ve finiši porazil Aleše Láníka. „Šestkrát týdně běhám a přiznám se, že před závodem v Českých Budějovicích jsem měl najeto pouze 500km na kole. Závody jsem na kole doslova protrpěl,“ prozradil o svém tréninku.

Duatlonových závodů je u nás jako šafránu, a proto vloni  vyzkoušel duatlon  X-terru. „Nejsem moc dobrý biker, takže to nebyl můj šálek kafe. Plavat jsem se nikdy nenaučil, neboť mám problém s technikou, takže nevyhledávám ani triatlony.“ Do zbytku sezóny se plánuje zaměřit hlavně na atletiku. Rád by se zúčastnil  republikového šampionátu na dráze  v disciplínách 5000m nebo 10000m. Plánuje i MČR v krosu.

V české duatlonové  K23 má nejlepší výkonnost a doufá, že ho svaz triatlonu nominuje na ME K23, které se uskuteční v říjnu v itálském Rimini. „Jistojistě doženu cyklistické manko a budu se snažit, abych se na šampionátu předvedl v dobrém světle. Jsme naposled v K23 a rád bych zaznamenal výraznější úspěch.“

Výborný výsledky na mezinárodní konkurenci prokázal již v minulosti.  Na MS juniorů v roce 2002 v americkém Alpharetta skončil na 3.místě a v témže roce na MEJ v Německu si dokonce o jednu pozici polepšil.


MČR v Českých Budějovicích


trojlístek závodníků Koma racing teamu. Kasl, Kubíček a Fekl


v depu následován Honzou Kubíčkem


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
V Dobřanech nebylo o vítězství Ospalého pochyb!!!
Ospalého sólo jízda k mistrovskému titulu!
Kubíček v cíli netušil, že jede o nominaci na MS
Petr Kasl myslí na medaili z ME!
Ospalý se stal mistrem Evropy v duatlonu!

Galerie

  

Přečteno 504x

Komentáře

pozvánka Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár