V Dobřanech nebylo o vítězství Ospalého pochyb!!!

1.05.2006 -
V neděli 30.dubna se v Dobřanech uskutečnil úvodní závod ČP v duatlonu. Na stupních vítězů se zrodilo překvapení v podobě 2.místa jihlavského Aleše Láníka, který získal skalp pořadatele závodu Dana Fekla. O vítězství naší triatlonové jedničky Filipa Ospalého nebylo pochyb. Uvnitř článku najdete i fotoreprotáž ze závodu!
Po úvodním výstřelu se o tempo staralo duo Ospalý, Fekl, kteří se na špici pravidelně střídali. Ostrý úvod s těmito závodníky vydrželi pouze Láník a Kasl. Kandidát na stupně vítězů Jan Kubíček nepatrně ztrácel a bylo vidět, že sobotní vítězství na X-teře (taktéž duatlon) ho stálo mnoho sil.  V polovině úvodní běžecké disciplíny začal nepatrně ztrácet Kasl. Naopak  Ospalému a Feklovi dokázal sekundovat výborným výkonem Aleš Láník. Toto zmiňované trio závodníků si do depa přineslo náskok 20 sekund na Petra Kasla. Bohužel tento výborný duatlonista nestačil na úvodních kilometrech dohnat manko a byl odsouzen ke spolupráci se závodníky za ním. Honza Kubíček se při naskakování na kolo potýkal s technickými problémy.  Avšak ostrou jízdou v úvodních stovkách metrů dokázal smazat manko a  propracovat se do druhého balíku ve složení Gondek, Wainer, Servit, Kubíček, Kasl, Švarc, Minařík. Otázka zněla dojede tento silný balík vedoucí trio závodu? Na čele však zuřil vražedný boj a Dan Fekl se dokonce pokoušel i o sólo únik. Po prvním kole uznal, že to nikam nevede  a pravidelnou spoluprací s Ospalým a Laníkem nedávali pronásledovatelům šanci. Ospalý složil v cíli Feklovi poklonu za cyklistický výkon v úvodních kilometrech a Aleš Láník přiznal. „Za Filipem a Danem jsem chvílemi doslova vlál. Nebyl jsme nikde na soustředění v teple a nemám ještě dostatek kvalitních cyklistických kilometrů.“ V druhém balíku se o tempo nejvíce starali  Wainer s Kubíčkem a s přibývajícími kilometry, kdy bylo zřejmé že o prvních třech je rozhodnuto, se začalo taktizovat v boji o 4.místo.

Vedoucí trio závodníků si přivezlo náskok 1:20 min a  z depa doslova vystřelil Filip Ospalý a bylo jasné, že vítězství je pevně v jeho rukách. Dan Fekl se v depu zdržel přezouváním a navíc ho chytla  křeč do stehna.  Aleš Láník tedy vybíhal z depa s náskokem 10 sekund na Fekla, který se evidentně v úvodu závěrečného běhu trápil.  Filip Ospalý na čele závodu svůj náskok kontroloval. Feklovi se nedařilo stahovat ztrátu na druhého Aleše Láníka jdoucího evidentně na krev. Po 3,6 km  si Ospalý  doslova vychutnat cílovou rovinku. S obrovskou radostí a se ztrátou 18 sekund přilétl do cílového prostoru Aleš Láník a 3.místo zůstalo v rukou  Danu Feklovi. Avšak jeho výkon byl bezpochyby ovlivněn organizací závodu. Od brzkých ranních hodin se velmi aktivně podílel na přípravě  a chodu závodu. V cíli s úsměvem plánoval odvetu za 14 dní v Českých Budějovicích. 4.místo si vybojoval Kasl, 5.Kubíček, 6.Minařík a 7.místem se při své premiéře v seniorské kategorii blýskl Tomáš Servit.  

Bohužel na startu žen se sešla velmi malá konkurence. A o vítězce od počátku nebylo pochyb. Způsobem start cíl zvítězila Vendula Trnková.

Kvalitní konkurence se sešla na  v kategorii juniorů. Na start se jich postavilo 13. Po prvním taktickém běhu čekala na závodníky 20km trať. Lukáš Hirt z TK Mor.Budějovic k cyklistické části poznamenal. „Chvílemi se jelo ostré tempo a chvílemi se taktizovalo. Pokoušel jsem balík třikrát roztrhat avšak bez úspěchu. V cíli mi cyklokomputer ukazoval průměr 38 km/hod“ O prvním místě se na závěrečné běžecké části rozhodovalo mezi Soukupem a Hirtem. Vítězství se nakonec odnesl prvně jmenovaný.

Ostatní kategorie až na dívčí byli hojně zastoupeny a nutno zdůraznit, že duatlon je pro mládežnické kategorie stále přitažlivý.


předstartovní nervozita a soustředění


krátce po výstřelu...


na čele se vytvořila skupinka Ospalý, Fekl, Kasl a Láník


po druhém kole evidentně trápící se Honza Kubíček (v pozadí)


Z počátku běhu sekundovala Vendule Trnkové(v pravo) Procházková Milena


Aleš Láník dokázal držet tempo s Ospalým a Feklem


v cyklistickém depu


Aleš Láník v tuto chvíli byl již na svém kole...


smůla potkala Honzy Kubíčka v podobě spadlého adaptéru. Avšak v úvodních stovkách metrů
dokázal svoji ztrátu ihned smazat


po prvním kole se na dlažebních kostkách pokoušel o únik Dan Fekl


druhý cyklistický balík


potešucí je nízký věkový průměr závodníků v první desítce...


druhé depo. Dan Fekl se zdržel přezouváním....


úvodní metry záverečné bežecké disciplíny


za nimi skupina pronásledovatelů, ze které vešel 4.můž v pořadí Petr Kasl


radost Filipa Ospalého v cíli. Jak se vám líbí nový dres Ekol týmu?


druhý v pořadí po fantastickém výkonu Aleš Láník


no coment


 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Dan Fekl. Ten, který žije pro duatlon.
Podaří se Feklovi odveta v Českých Budějovicích?
Ospalý poběží přes pontony
Petr Kasl pomýšlí na úspěch z ME v duatlonu

Galerie

   

Přečteno 529x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu