Ospalého sólo jízda k mistrovskému titulu!

14.05.2006 -
V sobotu v Českých Budějovicích se uskutečnilo MČR v duatlonu na tratích 6-20-3. Titul bezkonkurenčním způsobem získal Filip Ospalý. Druhý skončil Jan Kubíček a třetí Petr Kasl, který porazil ve finiši Aleše Láníka. Kandidát na stupně vítězů a zároveň jeden z pořadatelů Dan Fekl závod v prvním běhu vzdal. Ženám kralovala Vendula Trnková
Po výstřelu ze startovní pistole  v 16 hodin se ihned na čele vykrystalizovala trojice Ospalý, Fekl , Láník. Za nimi se s mírným odstupem  pohybovali Jan Kubíček, Petr Kasl, Petr Kopřiva a další. V polovině úvodního běhu zničehonic začal Dan Fekl  ztrácet na Ospalého  a  Láníka. Zkoušel je ještě dotáhnout, ale bez úspěchu. Evidentně trápícího  Fekla  doběhli Kubíček s Kaslem. Avšak Dan neměl svůj den a závod s velkým zklamáním musel vzdát. „Tělo komplet vypovědělo službu. Úplně vytuhlo. Při tom před závodem jsem se cítil lépe než v Dobřanech,“ dodal s hořkostí v hlase Dan.  S přibývajícími kilometry dokázal Ospalému sekundovat pouze Láník a se značným odstupem nad Kasla a Kubíčka vbíhali do depa na prvních dvou místech.

Ospalý, oproti Dobřanům, vsadil na cyklistické tretry. Láník zůstal věrný klipsnám. Na 3. a 4. místě nasedali na kolo Kubíček a Kasl. Za nimi pak Gondek, Kopřiva, Palko, Janeš a s mírným odstupem Servít.

Velmi technicky náročná cyklistická část eliminovala možnost, že závodníci mohou těžit z cyklistických balíků. Po prvním okruhu se takřka nic nezměnilo. Avšak ve druhém se Ospalý odpoutal od Láníka, který v cíli přiznal. „Na  kostkách jsme nedokázal jet na hraně. Technicky nato nemám . V prvním okruhu jsme v  každé zatáčce ztrácel na Filipa a musel jsem to pracně dojíždět.“ Láníka předjel i skvěle jedoucí Kubíček, který se v náročných pasážích doslova vyžíval.

Do depa na prvním místě vjížděl s náskokem 20 sekund Ospalý před Kubíčkem. Se ztrátou půl minuty na druhého v pořadí přijela dvojice Kasl a Láník. Za nimi pak skupina ve složení Gondek, Kopřiva, Servít a Šimko.

O vítězi bylo takřka rozhodnuto. Bylo však otázkou jaké bude pořadí za Ospalým? Na Honzovi Kubíčkovi bylo vidět, že v žádném případě se nebude opakovat výkon z Dobřan, kdy měl v nohách těžkou X-terru a závod mu nevyšel. Tentokráte to byl ten pravý Kubíček a byla na něj radost pohledět, neboť nedával žádnou šanci závodníkům za ním. Zato boj o 3. místo nabíral na obrátkách. Kasl s Láníkem si několikrát nastoupili avšak k trháku to nevedlo. Asi 300m před cílem zařadil vyšší rychlost mladý závodník Petr Kasl a Láníka odsunul na 4. místo.

Poté se v cíli strhla nevšední podívána. Závodníky bojující o 5.-8.místo nikdo neusměrnil do cílového koridoru a místo do cíle vbíhali do depa. Za křiku všech trenérů a fanoušků se závodníci zmateně obraceli a vraceli se zpět do cílového prostoru. Naštěstí to v konečném pořadí odnesl “jen“ Petr Kopřiva. Kdyby cíl byl blíže o 200 m figuroval by ve výsledkové listině před Tomášem Servítem. V cíli padali z úst závodníků velmi ostrá slova. Stačilo kdyby jeden z pořadatelů nasměroval závodníky do cíle a k této nešťastné události nemuseli vůbec dojít.  Duatlonisté si taktéž stěžovali na  fakt, že na trati nebyla ani jedna občerstvovací stanice. Když jsme se po závodě zeptali jednoho z pořadatelů Dana  Fekla co si o tom myslí, tak bez vykrucování přiznal chyby  a zároveň poprosil závodníky o trošku tolerance. „Jedná se o první ročník a tyto mouchy budou za rok jistojistě odstraněny. Uspořádat závod  v centru tak velkého města jakými jsou České Budějovice, není žádná sranda.“

Mezi ženami, způsobem start cíl, získala mistrovský titul Vendula Trnková, které trať nesmírně seděla.  Druhá skončila reprezentantka v zimním triatlonu Šárka Grabmullerová. A na třetí pozici skončila Jana Jiroušková, která na start nastupovala s mírnými zdravotními komplikacemi. V krku ji trápí hemofil a doufá, že do nominačního závodu v Brně bude v pořádku.


krátce po starovním výstřelu....


Synchronně za Filipem je schován Dan Fekl. Následuje Láník, Kasl, Kopřiva, Kubíček, Servít...


Překvapivé složení na špici závodu v polovině úvodního běhu. Ospalý, Láník


krize Dana Fekla (start.č.2)  začíná nabírat na obrátkách...


Pro úspěch v Českých Budějovicích udělal  maximum. Sport je někdy až příliš krutý...


Kubíček a Kasl figurovali na 3. resp. 4 místě....


Filip Ospalý vsadil na cyklistické tretry Aleš Láník na klipsny


cyklitistika v Českých Budějovicích dokonale prověřila techniku jízdu...


vítězska závodu žen si sólo jízdou dojela pro mistrovský titul...


Filip Ospalý už osamocen na špici závodu. Technicky jízda byla prvotřídní....  


I Jan Kubíček se nešetřil a postupně se propracovávl vpřed.


Servít, Kopřiva, Gondek


Jako první se do depa přiřítil Filip Ospalý. Vedle nepoužitý Author Dana Fekla


V domacím prostředí nemá Filip Ospalý konkurenci. Labutí píseň při záverečném běhu...


Na maximum běžící Honza Kubíček...


Překvapivě vítězně z toho duelu vyšel Petr Kasl (vpravo)


Stejná písnička jako před 14 dny v Dobřanech. Skvěle šlapající mašina z Ekol týmu si běží pro mistrovský titul


2.místo si Honza vybojoval zejména skvělou cyklistikou...

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Podaří se Feklovi odveta v Českých Budějovicích?
Ospalý poběží přes pontony
Kubíček v cíli netušil, že jede o nominaci na MS
Kdo pojede na MS v duatlonu?
Nejsem stroj na vítězství, říká Ospalý
Petr Kasl pomýšlí na úspěch z ME v duatlonu
Přečteno 769x

Komentáře

Pekna reportaz Reagovat
:-) Reagovat
Re: :-) Reagovat
Re: Re: :-) Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu