Petr Kasl myslí na medaili z ME!

4.10.2006 -
Petr Kasl má poslední možnost dosáhnout výrazného úspěchu v K23. V sobotu se postaví na start ME v duatlonu, které se uskuteční v italském Rimini na tratích (10-40-5)km. Věří, že když vše vyjde jak má, může cinknout i tolik toužená medaile.
Jarní článek o Petru Kaslovi si můžete připomenout zde

O nominaci na ME v duatlonu jsi se dozvěděl až v pátek. Byl jsi si jistý, že ti bude udělena divoká karta a na 100% odcestuješ? Ovlivnil tento fakt tvoji přípravu?
Určitě ovlivnilo. Tajně jsem doufal, že pojedu, ale na 100% jsem to nevěděl a trénink podle toho byl znát. Prostě jsem nedal do toho všechno a teď mě to dost štve. Nominaci jsem ale jet nechtěl, protože délka tratí (20-100-10) km neměla nic společného se závodem na ME a mohlo by mi to jen ublížit.

Jaká byla příprava přes léto? Podařilo se ti od jarních duatlonů dohnat manko na kole?
Do léta se mi v tréninku dařilo, ale pak jsem měl výron kotníku a ten mě na delší dobu zastavil. Všechno jsem se snažil dohnat v posledních týdnech kdy tréninku dávám 100%.

Jak vypadal tvůj tréninkový týden? Z kolika tréninkových jednotek se skládal?
Jelikož jsou na ME rovinaté tratě, myslím že rozhodující bude běh a podle toho vypadá taky můj trénink. Jednou v týdnu mám volno. Běhám každý den. Za 6dní to dělá kolem 120km. Hlavně běhám úseky do kopců od 300m do 1000m. Mám ozkoušené, že mi to pomáhá. Dvakrát týdně běhy do 15km kolem 3:25km. Na kole jezdím třikrát týdně podle pocitu.

Soudíš, že chléb se bude lámat na běhu. Cítíš ve fázi vyladění dobře? Prozradíš motiv a časy nějakého povedeného běžeckého tréninku posledních dní?
Běžecky se cítím docela dobře, i když znám i lepší stavy. Pokud neběhám na stadiónu, tak málokdy si trénink měřím. Pokud to není stadión nevěřím žádným časům. Cítím se i tak víc v pohodě. Každý trénink absolvuji s max. nasazením. Párkrát do roka si např. zaběhnu na stadiónu 10km, abych věděl jak rychle venku běhám.

S tréninkem ti někdo pomáhal nebo si ho sestavuješ sám?
Tréninky mi sestavuje A.Matulka, který mě už trénuje 6let a myslím že to dělá dobře, i když to se mnou nemá jednoduché :-)

Tratě budou absolutně rovinaté. To bude pro tebe nesporně výhoda souhlasíš?…jaké ambice si dáváš před startem? Věříš, že kdyby vyšlo vše na 100% může cinknout i medaile?
Určitě výhoda to pro mě je. Mám rád tratě, kde nemusím měnit rychlost. U moře ani nemám alergické potíže. Každý by měl jet na závod s těmi největšími ambicemi. Každý si přeje závod vyhrát, a tak je to i v mém případě. Nebojím se vyslovit, že bych chtěl medaili. Není vyloučené, že pokud by vše vyšlo na 100%, mohlo by se to povézt. Určitě na závod jedu s tím být co nejlepší a dám do toho max.

Zúčastnil jsi se od jarních duatlonů nějakých závodů? Můžeš prozradit své výsledky?
Naposledy jsem běžel závod Běchovice-Praha. Absolutně jsem skončil 4. za Kreisingerem, Štefkem a Gerichem. Výsledný čas mě velice potěšil protože byl o 40sec lepší než před 2lety, kdy jsem též odjížděl na ME do Itálie. Tenkrát jsme získali zlato ze štafet. Nakonec jsem běžel 31:42. Docela by mě zajímalo kolik by to bylo na dráze. Jak říkám dráha je dráha a co se zaběhne na ní je svaté.


Petr Kasl při MČR v Českých Budějovicích


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Petr Kasl pomýšlí na úspěch z ME v duatlonu
Ospalý se stal mistrem Evropy v duatlonu!
Přečteno 596x

Komentáře

nominace ??? Reagovat
Re: nominace ??? Reagovat
Re: nominace ??? Reagovat
Re: Re: nominace ??? Reagovat
Re: Re: Re: nominace ??? Reagovat
Re: Re: Re: Re: nominace ??? Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: nominace ??? Reagovat
Re: Re: Re: Re: nominace ??? Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: nominace ??? Reagovat
Ať to všem vyjde Reagovat
Výsledky ME Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.