Arena Games jsou super zpestřením jarního období, říká Petra Kuříková

13.04.2023 -
Triatlonová reprezentantka Petra Kuříková závodila o víkendu na Arena Games London a vešla se do první desítky. Jak hodnotí závod, jak se jí spolupracuje s novým trenérem a kde bude vrcholy letošní sezony se dozvíte z našeho rozhovoru.

Jak hodnotíš své 9.místo v Arena Games London? 

Finálová účast mi udělala radost. Vím, že mi lépe sedí dvouhodinový závod než patnáctiminutový sprint. O to víc jsem měla radost, že se mi povedlo probojovat tak daleko. 


Jak ses chystala na tento závod? 

Moje příprava směřuje ke klasické triatlonové sezóně, takže jsem žádný speciální trénink na plánu neměla. Na cyklistickéá trenažéru a běhátku jezdím/běhám pravidelně přes celý rok, plavání v bazénu rovněž není nic nového. 

Popsala bys průběh závodu z tvého pohledu? 

Tím, že se jednalo o finálový závod, tak byly podmínky účasti ve finále náročnější. V pátek se jely rozjížďky. Celkově 3 rozjížďky po deseti lidech, přímo do finále postupovali nejlepší dva atleti. Moje rozjížďka byla bohužel velmi silná, přestože jsem zajela 5. nejlepší čas ze všech, tak jsem v rozjížďce doběhla až třetí. Takže mě čekal opravný závod v sobotu ráno, kde jsem opět byla v silnějším rozjezdu. Druhé postupové místo už jsem si však dokázala uhlídat. Ve stejný den večer se konalo finále. Atmosféra byla parádní, hala byla vyprodaná. Tělo jsem měla plné laktátu z předešlých čtyřech super sprintů. Vnímala jsem nevýhodu, že "nejlepších" 6 holek mělo více času odpočívat, přesto jsem se těšila na velké finále. Dala jsem do toho všechno, při posledním sprintu jsem skoro nevylezla z bazénu, jak mi chyběl kyslík a měla jsem tuhé ruce.  


Jak vnímáš tento divácky atraktivní formát triatlonového závodu? 

Velmi oceňuji práci, kterou tým Super League odvádí. Moc fandím jejich snaze zviditelnění a zatraktivnění triatlonu. Arena Games jsou super zpestřením jarního období, kdy velké závody ještě nepropukly. Formát je nastaven tak, aby diváka zaujal, s klasickým triatlonem to nemá nic moc společného. 


Máš nové trenéra. Jak se vám spolupracuje? Na co nejvíce zaměřujete? 

Ze spolupráce s novým trenérem (Nico Montavon) jsem nadšená. Myslím, že jsme poměrně rychle našli systém, který mi sedí. Cílem bylo integrovat do jeho tréninkové filozofie to, co mi u Bretta (předešlý trenér) fungovalo a naopak vyvarovat se tomu, co mi nesedělo. Nejvíce se teď zaměřujeme na pilování techniky jízdy na kole "cornering" a taky se do mého tréninkové plánu vrátila posilka. 

Jak se těšíš na další sezonu? Které závody máš v nejbližším plánu a kde budeš mít vrcholy sezony? 

Moc se na letošní sezónu těším. Na konci června se konají Evropské hry v Polsku, v srpnu mám v plánu testovací závod na olympijských tratích v Paříži a v polovině září mě čeká velké finále světové série v Pontevedře. Takže vrcholů sezóny bude mít hned několik.


 

Hodnocení:
Přečteno 285x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek