Krušnoman Vabrouška doslova okouzlil

9.05.2012 -
Petr Vabroušek, česká ironmanská star, vyrazil o víkendu do krušných hor odbýt si premiéru na Krušnomanovi. Ze závodu byl nadšen a určitě se hodlá na Klíny ještě vrátit v budoucnu. Hodnotí i výkon vítěze, který jej mile překvapil.

Petře, jak sis „užil“ drsný duatlon v Krušných horách? Okouzlilo tě prostředí a atmosféra závodu?
Určitě jsem si závod užil se vším všudy. Už to vypadalo na slunečnou pohodu, ale nakonec jsme si krásně pomrzli i v krupobití. Tratě mne přímo nadchly a určitě jsem tam nebyl naposledy. Je to v tomto termínu ideální příprava na letní Ironmany. Dosud ho na rodinné radě vždy přebil pražský maraton, ale letos se konají v jiné víkendy, a tak nebylo co řešit.

Jak jsi spokojen se svým výkonem?
S výkonem nadmíru. Nejel jsem na Klíny s ambicemi na umístění na bedně a závod jsem šel bez jakéhokoli vyladění z plného tréninku. Cítil jsem se ale skvěle a nohy šly samy. Plán byl jít první běh na pohodu, na kole si dojet špici a na druhém běhu, pokud soupeři dovolí, zůstat co nejvíce vepředu. Šlo hlavně o přípravu na blížící se Ironman Lanzarote. Druhý bod plánu mi trochu zhatily problémy se zajíždějící sedlovkou, i po zastavení, vytažení a novém utažení se v následném dešti dala bohužel zase do pohybu směrem dolů... I tak jsem se ale cítil dobře a snažil se to kompenzovat jízdou ze sedla. Navíc na druhém běhu mi to doslova letělo a konečné stříbro bylo příjemným překvapením. Většina favoritů asi trochu přepálila úvod závodu.

Jak hodnotíš výkon vítěze?
Nezbývá než smeknout před tím co předvedl na kole. Totéž se ale dá říci i o jeho běhu! Stejně jako pro ostatní byl pro mne úplnou neznámou. Doběhl pár vteřin za mnou a když v úvodu cyklistiky ujížděl, říkal jsem si jako obvykle: "Jen jeď, ještě se uvidíme...". Na kole předvedl ale fantastický výkon a zejména v době prudkého deště jeho náskok výrazně narůstal. Od poloviny cyklistiky bylo už víceméně o vítězi jasno. Doufám, že plavání zvládne stejně elegantně jako běh a bude na dlouhých tratích na špici u nás zase trochu těsněji.

V sobotu absolvuješ silniční závod Mamut na distanci 215km. Kdo tě přemluvil k účasti? Je to tvoje premiéra na silničním závodě?
Nikdo mě nemusel přemlouvat, dlouhého Mamuta jedu pokaždé, když mám volný víkend a hodí se mi to do tréninku. Dosud jsem ho jel asi 3x. Je to vlastně můj daleko nejdelší cyklistický trénink roku! Koná se 30 minut ze Zlína a má krásnou kopcovitou trať. Když vyjde počasí, je to nádhera a jízda v balíku je příjemným zpestřením mého cyklistického tréninku. Navíc pražský maraton je až v neděli a my v pondělí brzy ráno letíme na Kanáry, takže při účasti na PIM by to bylo moc hektické...

Poté tě bude čekat těžký závod Ironman Lanzarore. S jakými ambicemi odlétáš na start?
Hlavní ambicí je tentokrát užít si celý týden s rodinou u moře. Co se týká Ironmana, samozřejmě se budu snažit minimálně o top 10. Uvidíme v sobotu 19.5...

Přijedeš si na Czechmana vybojovat třetí titul v řadě? Zatím nejsi ve startovce.
Letos bohužel o Czechmana přijdu, což mě hodně mrzí. Je to dnes už kultovní závod. Dostal jsem poměrně lukrativní pozvánku na Ironmana do Cairns v Austrálii a vzhledem k tomu, že u Velkého bariérového útesu jsem ještě nebyl, dal jsem tentokrát přednost Cairns. Určitě se ale na Czechmana v budoucnu vrátím.

Letos máš v plánu na tvůj vkus mnoho evropských Ironmanů? Jaký byl důvod?
Většina se dá objet pátek až pondělí, takže tolik doma nechybím u malé Věrušky. Je také snazší vzít na takový závod rozrůstající se rodinu. Současně tak poznávám místa, kde jsem dosud nezávodil - např. Regensburg, Bolton, Vichy,...

Od loňské Havaje ses také objevil na Facebooku. Proč ses tam vydal?
Už dlouho na mne vyvíjeli tlak zejména někteří sponzoři, abych se tam objevil. Zkusil jsem to s osobními stránkami, ale po dvou týdnech jsem to vzdal. Bralo to příliš mnoho času. Vloni na podzim jsem dostal nabídku od jedné firmy, že mi budou zdarma provozovat Facebook stránky pro fanoušky, s minimem časových požadavků z mé strany. Tak jsme to zkusili a dnes už komunikace přes Facebook běží i s většinou pořadatelů závodů, sponzorů i fanoušků. Byl to určitě krok kupředu.

Petře, jsi distributor značky SLS3 na českém trhu. Letos nabízíš novinku, kompresní návleky na stehna. Jak jsi spokojen s jejich účinností?
Je to fantazie, řekl bych že jejich účinnost je jak na kole, tak při běhu ještě citelnější, než u podkolenek a lýtkových návleků. Nechci ale nikoho přesvědčovat. Každý má možnost si je měsíc nezávazně zkoušet a nebude-li spokojen, rád mu vrátím peníze. Já jsem s nimi k plné spokojenosti absolvoval už několik Ironmanů, největšímu testu je asi podrobil Zbyněk Cypra při závodě na 24h na Lysé Hoře - suverénně v nich zvítězil a nemůže si je vynachválit! Více se o nich i dalších produktech SLS3 dozvíte na www.slstri.cz. Ještě bych využil příležitosti a připomenul zájemcům, že neopreny a plavecké kombinézy Blue Seventy jsou skladem ve všech velikostech a modelech (Helix 2, Reaction, Sprint, PZ3TX). Více na www.blue70.cz.

Petr Vabroušek
www.petrvabrousek.eu
www.facebook.com/PetrVabrousek
www.slstri.cz
www.blue70.czIronman Melbourne 2012


nedělní relax po Krušnomanovi

 

Hodnocení:
Přečteno 1900x

Komentáře

Cyklisticke kilometry Reagovat
Re: Cyklisticke kilometry Reagovat
Re: Re: Cyklisticke kilometry Reagovat
A je to v pytli ... Reagovat
Re: Kolobko, kolobko .. Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár