Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza

12.05.2023 -
Triatlonový reprezentant Lukáš Kočař předvedl na MS Ibiza, že patří do světové špičky na tratích terénního i silničního triatlonu. V rozhovoru hodnotí své vystoupení na multisportovním šampionátu, srovnává podmínky v Brně a Praze a plánuje další starty.
Nedávno ses vrátil z MS v multisportovních disciplínách. V terénním triatlonu jsi vybopjoval skvělé stříbro a na tratích dlouhého triatlonu ses těsně nevešel do Top ten. Jak hodnotíš svoje vystoupení?

Úspěšně! Sice chybělo málo a mohl jsem slavit ještě podstatně víc, nakonec historie si pamatuje jen vítěze, ale i tak jsem s výkony spokojený. Na dlouhém se určitě mírně podepsal páteční závod a stres s ním spojený. Po závodě v Xterra jsem musel na dopingovou kontrolu a nemohl jsem ideálně doplnit výživu, potom jsme přejížděli a byly tam i další povinnosti, takže vyladění před závodem dlouhého triatlonu bych si představoval jinak. Ale znovu jsem se přesvědčil, že i zde se postupně stále přibližuji absolutní světové špičce.


 
Co říkáš na formát tohoto světového šampionátu mnoha "tlonů"?

ITU tento festival už pár let pořádá, naposledy jsem tento double absolvoval v Pontevedře 2019, kde ale rozestup mezi terénním a dlouhým triatlonem byl 4 dny. Za mě rozhodně příjemná akce, kde se sejdou nejen nejlepší “Profi” sportovci jednotlivých triatlonových tlonů, ale také nejlepší sportovci v jednotlivých věkových kategoriích, kde je úroveň vždy hodně vysoká!Letos jste s přítelkyní Marikou udělali i velkou změnu v podobě přestěhování se z Brna do Prahy. Co bylo důvodem a jaké máš tady tréninkové podmínky?

Hlavním důvodem byla pracovní dobrá pracovní příležitost pro Mariku. Sice jako hrdý Brňák na moravskou metropoli nedám dopustit, ale sám jsem se na změnu prostředí těšil. Na podmínky si zatím nemůžu stěžovat, plavání z 90 % absolvuji na Podolí, na běh mám super stezky podél Vltavy, ve Stromovce a Tróji. Automobilový provoz v Praze a okolí je sice ještě horší než v Brně, přesto věřím, že si postupně najdu hezké trasy nejen na silnici, ale i v lesích na horské kolo. Stále ale platí, že Moravský kras (sever od Brna) je na MTB kolo výrazně lepší!Tento víkend si zopakuješ oblíbený Vltavarun s partou rychlých běžců týmu Kalokagathia. Jaké další závody máš v letošním kalendáři? 

Jarní sezóna teď bude pokračovat na Challenge the Championship v Šamoríně, kde jsem již závodil a na halfironmanské distanci bych mohl předvést lepší výsledek než na delších tratích zmíněného závodu na Ibize.  následně vyvrcholí na ME Xterra v Belgii. Týden na to ještě plánuji IM 70.3 Luxembourg. Poté asi začnu přípravu na zbytek sezóny, který odstartuje v polovině srpna v Prachaticích při Xterra Czech, hned další týden následuje Xterra Germany. A pomyslných vrcholem by mohlo být MS v Xterre v Molvenu koncem září.
Hodnocení:
Přečteno 857x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah