Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza

12.05.2023 -
Triatlonový reprezentant Lukáš Kočař předvedl na MS Ibiza, že patří do světové špičky na tratích terénního i silničního triatlonu. V rozhovoru hodnotí své vystoupení na multisportovním šampionátu, srovnává podmínky v Brně a Praze a plánuje další starty.
Nedávno ses vrátil z MS v multisportovních disciplínách. V terénním triatlonu jsi vybopjoval skvělé stříbro a na tratích dlouhého triatlonu ses těsně nevešel do Top ten. Jak hodnotíš svoje vystoupení?

Úspěšně! Sice chybělo málo a mohl jsem slavit ještě podstatně víc, nakonec historie si pamatuje jen vítěze, ale i tak jsem s výkony spokojený. Na dlouhém se určitě mírně podepsal páteční závod a stres s ním spojený. Po závodě v Xterra jsem musel na dopingovou kontrolu a nemohl jsem ideálně doplnit výživu, potom jsme přejížděli a byly tam i další povinnosti, takže vyladění před závodem dlouhého triatlonu bych si představoval jinak. Ale znovu jsem se přesvědčil, že i zde se postupně stále přibližuji absolutní světové špičce.


 
Co říkáš na formát tohoto světového šampionátu mnoha "tlonů"?

ITU tento festival už pár let pořádá, naposledy jsem tento double absolvoval v Pontevedře 2019, kde ale rozestup mezi terénním a dlouhým triatlonem byl 4 dny. Za mě rozhodně příjemná akce, kde se sejdou nejen nejlepší “Profi” sportovci jednotlivých triatlonových tlonů, ale také nejlepší sportovci v jednotlivých věkových kategoriích, kde je úroveň vždy hodně vysoká!Letos jste s přítelkyní Marikou udělali i velkou změnu v podobě přestěhování se z Brna do Prahy. Co bylo důvodem a jaké máš tady tréninkové podmínky?

Hlavním důvodem byla pracovní dobrá pracovní příležitost pro Mariku. Sice jako hrdý Brňák na moravskou metropoli nedám dopustit, ale sám jsem se na změnu prostředí těšil. Na podmínky si zatím nemůžu stěžovat, plavání z 90 % absolvuji na Podolí, na běh mám super stezky podél Vltavy, ve Stromovce a Tróji. Automobilový provoz v Praze a okolí je sice ještě horší než v Brně, přesto věřím, že si postupně najdu hezké trasy nejen na silnici, ale i v lesích na horské kolo. Stále ale platí, že Moravský kras (sever od Brna) je na MTB kolo výrazně lepší!Tento víkend si zopakuješ oblíbený Vltavarun s partou rychlých běžců týmu Kalokagathia. Jaké další závody máš v letošním kalendáři? 

Jarní sezóna teď bude pokračovat na Challenge the Championship v Šamoríně, kde jsem již závodil a na halfironmanské distanci bych mohl předvést lepší výsledek než na delších tratích zmíněného závodu na Ibize.  následně vyvrcholí na ME Xterra v Belgii. Týden na to ještě plánuji IM 70.3 Luxembourg. Poté asi začnu přípravu na zbytek sezóny, který odstartuje v polovině srpna v Prachaticích při Xterra Czech, hned další týden následuje Xterra Germany. A pomyslných vrcholem by mohlo být MS v Xterre v Molvenu koncem září.
Hodnocení:
Přečteno 871x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.