Nevěřím tomu, že si letos zazávodíme někde v zahraničí, říká Simona Křivánková

3.04.2020 -
Další trojice výborných českých triatlonistů ve složení Simona Křivánková, Radim Grebik a Jakub Langhammer odpovídá na otázku ohledně možností současného tréninku a nejistoty letošních závodních plánů.

Simona Křivánková


Změnilo se toho dost. Původně jsme měli zahájit sezónu dvěma Challenge půlkami v květnu (Challenge Riccione a St. Poelten). Ty jsou již nějakou dobu zrušeny a ruší se i další závody v mnohem pozdějším termínu. Vzhledem k tomu, jak se situace vyvíjí, moc nevěřím tomu, že si letos někde v zahraničí zazávodíme. Co se týče domácí scény, tam se snad nějaký závod odehraje, ale těžko říct, kdy to bude. Trénink jsem tedy nyní omezila a jsem spíše v udržovacím režimu. Nyní fungujeme úplně v jiném rytmu. Pracuji na home office, navíc je zavřená školka (samozřejmě včetně všech kroužků). Rozhodně se ale nenudíme a čas místo tréninku využíváme na jiné aktivity. Jsem ráda, že jsem se loni mnoha závody tak vybláznila. Naopak je trochu škoda, že jsme letos nejeli Isramana, a že jsme místo něj zvolili v Izraeli “jen” soustředění na druhou stranu. Díky Bohu alespoň za tu dovču. Protože se za hranice asi dlouho nepodíváme.

Radim Grebik


Nedávno nám skončila karanténa, kde jsme trénovali každý den v garáži a podařilo se nám sehnat komplet vybavení - běhátko, trenažéry i Skierg. To byla paráda. Nyní se už se pokusím častěji vyběhnout do přírody. Chtěl bych zapracovat na nedostatcích, které bych v normální sezóně řešil omezeně - technika běhu atd. Myslím, že z letošní sezóny už moc nezbyde, snad ke konci nějaký závod ČP a aquatlon. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, zdraví je v tuto chvíli „number one“.

Jakub Langhammer


Změnu v tréninku jsem pocítil až od poloviny března, kdy nám vláda zavřela bazény. Naštěstí to pro mě/nás není takový problém, jako v Evropě a jednoduše jsme se přemístili na oceán, kde se dá bez problémů trénovat v teplé vodě. Horší je to se žraloky, ale na to nesmíte ve vodě myslet, tedy dokud ho pod sebou neuvidíte, což už se mi stalo. Cyklistické a běžecké tréninky jsou bez omezení.

Můj závodní kalendář se úplně sesypal po prvních zrušených závodech. V květnu jsem měl letět do Vietnamu a z Vietnamu rovnou do Evropy, kde jsem měl naplánovaných pár závodů, včetně závodů v ČR. Vše se tak posouvá na neurčito. Myslím si, že si letos zazávodíme až koncem tohoto roku a to ještě jen na pár lokálních závodech či maximálně někde na Taiwanu/Korei. Náš hlavní fokus je teď na to, jak zde „přežít“ toto období bez toho, aniž bychom museli odletět do finančně přijatelnější ČR. S manželkou jsme oba přišli o práci, a tak nás teď čeká zajímavé období, ale to postupně čeká drtivou většinu z nás. Na mém trénování to zatím nic nemění a alespoň budu mít více času trénovat, tedy dokud nebudu nucený prodat moje kolo. Snad ho moje manželka neprodá za cenu, za kterou jsem jí řekl, že jsem ho tenkrát koupil.

Hodnocení:
Přečteno 1278x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!
15.2.23Jaké jsou názory českých triatlonistů na nový model MS v Ironmanu?