Skládací ďáblík Dahon Vitesse

21.10.2008 -
Přítelkyně dostala na testování skládačku, tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem si, jak se na ní jezdí. Nejlepší na tomhle kole je extra dlouhá sedlová trubka a také řídítka, které lze vytáhnout do neskutečné výšky.

Díky tomu se dá kolo nastavit do ideální výšky pro metr šedesát vysokou slečnu, ale i metr devadesát dlouhého habána, jakým jsem já. Další bezvadnou věcí je i samotný vzpřímený posed, díky kterému mě na kole vůbec nebolely záda, ač s tím jinak mívám problémy.

Skládačka má zelenou

Celé léto jsem jezdil do práce na biku. Jenže když začne pršet, není to nic příjemného a do tramvaje nebo autobusu vás řidič nevezme. Se skládačkou s tím problém nemáte. Výrobce udává, že ji složíte za 15 vteřin. Mě to trvalo zhruba půl minuty, ale při troše cviku bych se na uváděný čas určitě dostal. V složeném stavu není kolo o moc větší než 20 palcové pláště a celkem v pohodě se dá nést jednou rukou.

7 spídů

Skládačka má sedm rychlostí o které se stará převodník s 52 zuby a kazeta 11 - 30. Takto zpřevodované kolo dokáže opravdu letět vysokou rychlostí. V opravdu prudkém kopci by to však možná chtělo ještě jeden lehčí převod. Když už v kopci nemůžete, můžete jet ze sedla. Skládačka to kupodivu bez problémů zvládne.

Jízdní vlastnosti

Přesednout na tohle kolo ze silničky nebo bika je celkem sranda. Zpočátku máte divný pocit, protože vám mezi nohama chybí trubka. Díky tomu se na kolo ale pohodlně nasedá. Malá dvaceti palcová kolečka a vysoko vytažená sedlovka a řídítka vyvolávají zvláštní pocit. Kolo je pěkně živé a takže jsem měl zpočátku trochu strach z držení stopy ve vyšších rychlostech. Z počátku jsem měl také trochu pocit, jako by kolo malinko plavalo. Nejspíš to je asi právě malými kolečky, která živě reagují na každou změnu síly.

Na asfaltce kolo problémy nemá. Obstojně zvládne i dlažební kostky, i když na těch jsem měl zpočátku trochu strach, zda nepřetržité nárazy nepoškodí mechanismus upínání. Samozřejmě na ní můžete zdrcnout i obrubník, ale výrobce to příliš nedoporučuje.

Na ježdění po městě super kolo za dobrý peníz. Cena 11990 Kč, váha 11,3 kg. Český distributor je www.azub.cz 

Zajímavost: V nabídce firmy je i skládací bike.Výrobce slaví tento rok 25 výročí a tak přišel s se superlehkou nadupanou skládačkou, která váží 7,8 kg vybavenou mimo jiné eseti rychlostní sadou Dura-Ace a klikami FSA K-Force Light.


porovnání kol :-)promo foto
rychloupínák
sklopení pedáluHodnocení:
Přečteno 1456x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo