Petr Bureš vsadil na italskou značku ROTOR

8.08.2007 -
Po deseti letech ježdění na Campagnolo se triatlonista Petr Bureš rozhodl pro změnu a zvolil Shimano v kombinaci s méně známou značkou ROTOR. Jedná se o italský celokarbonový rám a dojmy z tohoto kola se dozvíte v rozhovoru s řadou fotografií
Proč jsi dal přednost Shimanu?
Hlavní důvod byla cena, neboť Dura-Ace se dá pořídit bez problémů za 21 tisíc, což se o Recordu říci nedá.

Přiblížíš nám tvé zbrusu nové kolo?
Kolo má karbonový monokok od firmy Rotor (český distributor je z Plzně a nabízí na vše výborné ceny), což je italská značka hodně se blížící Willieru. Teda kvalitou ne cenou. Popravdě co se týče modelu, tak ani pořádně nevím, jak se jmenuje, protože jsem vybíral podle geometrie, váhy a ceny. Vidli jsem zvolil karbonovou za přijatelnou cenu. Zde je jistě rezerva mého kola.
Představec, hlavový, sedlovka a řídítka jsou hliníková od ritchey, zde ještě karbonu tolik nevěřím. A cena za alu je lepší a váhově téměř stejná. Kola jsou zapletené ritchey, náby na mavic ráfkách, váha 1,5 kg a opravdu jedou a drží.

Jak jsi se značkou ROTOR spokojen a jaké byly tvé první dojmy?
Okamžitě jak jsem na kolo sedl, tak jsem pochopil, že to byla výborná volba. Rám ač je dělán ve velikostech a ne na míru, mi sedl přesně na míru, takže jsem nepocítil žádný bolestivý přechod ze svého starého kola. Naopak jsem poznal citelný rozdíl v jízdě "dopředu". Tohle kolo fakt jedu dopředu. Mám pocit, že když šlápnu, tak vše jde do pohybu dopředu. No, dura ace střed dělá teda také dost. Jako obrovský rozdíl vidím v kolech na galuskách, které jsou hand made a celkem drahé, ale jedou a sedí jako přibité. Jediné, co vidím jako nevýhodu svého rámu, je jeho velikost, která téměř znemožňuje druhý košík, ale všechny ostatní větší rámy ho tam bez problému vměstnají. Rám je velmi tuhý ( i díky mé velikosti). Pokud bych chtěl jet Paris-Roubex, tak bych musel dát hodně kvalitní vidli, abych si nevyklepal duši z těla,ale to na triatlonu nehrozí. Jinak musím říci, že v nástupech, při těžkém převodu v kopci nebo při silovém stylu jízdy je rám opravdu pevný a vede dopředu a ani se nehne.

Čtenáře jistě bude zajímat cena tohoto karbonového kousku?
Cena tohoto kola se dá pořídit do 60 tisíc. Dura za 21tis., rám s vidlí( dle kvality) něco přes 20 tis., představec, hlavový, sedlovka a řídítka kolem 4000, pak sedlo a kola a to se do 60 tis. dá. Tohle není žádná specielní cena, ale cena dostupná pro každého u tohoto distributora.

Jaká kola jsi vlastnil před ROTOREM?
Měl jsem ocelové rámy Kovařík a alu Durateca. Na žádné kolo si nemůžu stežovat , ale technika se vyvíjí a tohle byl určitě krok dopředu. I změna na duru byla k dobru. A galusky jsou opravdu rozdíl, jen nepíchnout těsně před závodem.

Proč jsi se rozhodl zrovna pro tuto značku?
Znám několik lidí, kteří rám jezdí a pěli pouze chválu. Po zvážení všech nabídek, teda spíše jen shlédnutí ceníků, jsem pochopil, že mi nikdo nic nedá a budu si proto muset pořádně rozmyslet do čeho investuji. Rám se mi zdál kvalitní a cenově výhodný. Srovnatelný rám od Willieru stojí přes 70000 a to je více jak trojnásobek. No holt mám "neznačkový" rám, ale službu mi plní na více jak 100% a volba shimana mi rozhodně nemrzí, i když byla kampa srdeční záležitostí. Tento rám dostal před několika týdny vynikající hodnocení v zátěžovém testu, který proběhl v několika rakouských profi cyklo týmech. Mé dojmy jsou dosud pouze pozitivní. Vřel doporučuji a to jako samoplátce.


Karbonovým doplňkům Petr Bureš nedůvěřuje, proto můžete na jeho kole nálest hliníkové od značky Ritchey


Petr Bureš

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Petr Bureš našel výzvu. Start na olympijských hrách!
Bureš si spravil chuť vítězstvím v Rakousku
Přečteno 2271x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár