Poprvé v historii triatlonů v ČR se závodu zúčastní zrakově postižení sportovci

3.08.2011 -
Praha/Staré Splavy (Máchovo jezero, kemp Borný), 2. srpna 2011 – O víkendu 13. -14. srpna 2011 se v kempu Borný u Starých Splavů u Máchova jezera uskuteční již čtvrtý ročník tradičního triatlonu Et netera Doksyman 2011.

Závod je součástí série závodů pro veřejnost Tritour a generálním partnerem je společnost Et netera, přední český dodavatel e-business řešení. Letošní ročník závodu však bude v porovnání s předchozími ročníky, ale i dalšími podobnými závody organizovanými na našem území ojedinělý. Vůbec poprvé v historii profesionálně pořádaných triatlonů u nás se závodu Doksyman 2011 zúčastní čtveřice zrakově postižených sportovců.

Na start letošního závodu se společně se svými traséry (sportovec, který v závodě doprovází zrakově postiženého závodníka) vůbec poprvé v historii triatlonů organizovaných u nás postaví také čtveřice zrakově postižených závodníků.  Premiéru účasti zrakově postižených sportovců se podařilo připravit díky spolupráci organizátorů letošního ročníku a partnerů závodu s Nadací Leontinka (www.nadaceleontinka.cz), která podporuje a pomáhá zrakově postiženým a nevidomým dětem, studentům a sportovcům.

Na start závodu TriTour (0,7 km plavání, 30 km kolo, 7 km běh) se v sobotu 13. srpna odpoledne v 13:30 hodin postaví tito zrakově postižení závodníci se svými traséry:

Ivo Budil (44) – nevidomý, profesí masér, bývalý člen reprezentace v goalballu (paralympijský sport), aktivně se věnuje cyklistice na tandemu a běžeckému lyžování.

Marek Šimíček (40) – nevidomý, bývalý paralympijský atlet.

Václav Trnka (38) – slabozraký s trubicovým viděním. Je aktivní sportovec, člen Svazu zrakově postižených sportovců, věnuje se cyklistice na tandemovém kole, běžeckému lyžování, veslování. Lenka Zahradníková (16) – slabé zbytky zraku - světlocit. Je skvělá plavkyně, loňská mistryně republiky za dorost mezi zdravými.

Ve společnosti Et netera jsou triatlon a cyklistika sporty číslo jedna. Et netera pravidelně podporuje zaměstnance (platí ubytování, dopravu, startovné atd.) na různých sportovních akcích, jako jsou např. Přes dva kopce, Doksyman, IT triatlon, PIM, a také jim poskytuje cyklistické oblečení a sportovní vybavení. Letošního ročníku Doksymana se aktivně účastní šest zaměstnanců společnosti a více než dvě desítky dalších budou pomáhat s organizací závodu.

„Jako firma dlouhodobě podporujeme sport a zároveň se věnujeme pomoci potřebným. V tomto případě se ideálně spojilo obojí. Doksymana sponzorujeme již čtvrtým rokem a s nadací Leontinka jsme si letos vyzkoušeli první projekt, kdy se jeden z našich zaměstnanců zúčastnil coby trasér závodu postižených v běhu na lyžích v norském zimním středisku Beitostølen na Ridderrennet 2011 (http://www.etnetera.cz/cz/etn-life/etn_life_110520_leontinka.html),“ říká marketingový manažer společnosti Et netera David Němec.

Propozice závodu DOKSYMAN 2011:

13. srpna – sobota
0,3 - 10 – 3 km Minitriatlon
0,7 - 30 – 7 km TriTour
Dětské závody
1,9 km - plavecký závod

14. srpna - neděle
1,9 - 90 - 21 individuální závod
1,9 - 90 - 21 štafetový závod (2 - 7 učastníků)

________________________________________________________________________________________

Nadaci Leontinka (www.nadaceleontinka.cz) založil pan Jindřich Lukavský, majitel společnosti EXX s.r.o. Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Jejím posláním je umožnit těmto dětem integraci do společnosti, vzdělání a společenských, sportovních i volnočasových aktivit. Nadace Leontinka rozděluje finanční prostředky a nefinanční dary prostřednictvím jednotlivých projektů, zaměřených na pomoc konkrétním institucím a konkrétním dětem. Nadace Leontinka shromažďuje prostředky především prostřednictvím darů od partnerů a sponzorů a benefičních akcí. Mezi hlavní činnosti Nadace Leontinka patří:
Spolupracovat se speciálními školami pro zrakově postižené děti, pomáhat zvyšovat kvalitu výuky prostřednictvím učebních pomůcek, vybavení, doprovodných aktivit.
Přispívat ke zvyšování úrovně vybavení specializovaných klinik, nemocnic, výcvikových center a ostatních institucí, které pomáhají zrakově postiženým dětem.
Zvýšit dostupnost speciálních nástrojů, pomůcek, technologií a výcvikových i léčebných programů.
Spolupracovat s ostatními neziskovými organizacemi v pomoci zrakově postiženým dětem.
Informovat veřejnost o potřebách dětí se zrakovým postižením.
Pomáhat rozvíjet prevenci zrakových onemocnění a výzkum a aplikaci nových léčebných metod.
 
ET NETERA a.s. (www.etnetera.cz) je ryze česká společnost, která pro své zákazníky vytváří weby. Weby velké rozsahem, nápadem, vlivem. Naši spokojení klienti díky nim komunikují se zákazníky, partnery a zaměstnanci, prodávají, nakupují, zkrátka dělají svůj byznys. Za svou práci ET NETERA získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění (Firma roku Hl. m. Prahy, IEA, IBA, EBA, Fast50 atd.). Mezi klienty společnosti patří např. Allianz, Annonce, Ahold, Datart, Fortuna, Nivea, Nokia, Telefónica O2, Siemens, Volksbank a další.


Pro více informací prosím kontaktujte:

 
David Němec / ET NETERA a.s. Ondřej Hampl
PR & Marketing ACCEDO Czech Republic Communications s.r.o.
tel: +420 233 326 810 tel.: +420 246 097 842
mobil: +420 602 603 949 mobil:  +420 775 132 199

pr@etnetera.cz ondrej.hampl@accedogroup.com

Hodnocení:
Přečteno 673x

Komentáře

tak tomu říkám počin! Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka