Dnes by jsi mohl vyhrát, slyšel proroctví vítězný Münster

25.08.2008 -
DOKSYMAN 2008 Vrchol triatlonového víkendu v Doksech byl bezpochyby střední triatlon a vítězi se stali Ladislava Císařovská a překvapivě Pavel Münster. Závod se odehrál v duchu fair-play.
Občas deštivo, chladno, zkrátka počasí pod psa, tak by se dala charakterizovat obloha před a v průběhu závodu. Odpoledne se však karta obrátila a z oblohy vykoukly i sluneční paprsky.

V 10 hodin se početné startovní pole vrhlo do Máchova jezera pokořit plaveckou trať 1,9 km. Plavání znepříjemňovaly vlny a horší plavci měli značné problémy s orientací.

Z vody vylézal jako první Hraše Zbyněk, za ním Münster Pavel a Slatinský Lukáš. Druhý jmenovaný nasadil ihned od začátku cyklistiky skvělé tempo a celých 90 km se pohyboval na prvním místě. „Byl jsem překvapen, že jsem na špici a chvíli jsem váhal jaké tempo zvolit,“ prozradil.

Münstra stíhal neúspěšně Slatinský, kterého v polovině cyklistiky předjel Stanislav Cibulka mladší. Za ním se usadili Krpec, Pasev, Babica a další.

Pořadatelé před závodem vyhlásili boj s hákováním a bylo opravdu krásné sledovat, jak sami závodníci se snažili dodržovat rozestupy. Rozhodčí neudělili ani jeden penalizační trest!!! Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale třeba se pozvolna začne blýskat na lepší časy.

Ale zpět k závodu. Na běh vybíhal jako první Münster, za ním Cibulka s dvouminutovou ztrátou. Slatinský ztrácel na druhého v pořadí šest minut a pokusil se o běžeckou stíhačku.

Po 22 km se jako první objevil v cíli Münster Pavel, který před závodem uslyšel od nekonvečního moderátora Rudyho Krajča proroctví: „Chlape, dnes by jsi mohl vyhrát.“

„Rudy vážně neměl špatný nápad,“ usmíval se po závodě vítěz Doksymana. Jak sám přiznal začal trénovat až na jaře a nyní se dostal do skvělé formy zejména na kole. Samozřejmě Pavel má za sebou řadu dlouholetých zkušeností, a když se tělo v tréninku chytne, velmi rychle si vzpomíná na staré „rychlé“ časy… „Děkuji pořadatelům za závod, bylo to moc fajn,“ vysekl pochvalu.

V druhý cíli se objevil Stanislav Cibulka a za ním 90 sekundovým zpožděním Lukáš Slatinský, který ztrátu po cyklistice nestihl smazat. Na čtvrté místo se nejrychlejším během prodral Krejčí Karel a první pětku uzavřel Babica Milan.

V ženách zvítězila způsobem start cíl Ladislava Císařovská, mimochodem držitelka havajského slotu pro rok 2008. Se svým výkonem v chladném a deštivém počasí byla spokojena. Druhá skončila Petra Krejčová a třetí Veronika Andršová.

Závod moderoval nevídaným způsobem známý to fenomén Rudy Krajča. Podle jeho slov, dřív býval vostrej závoďák, dnes už jen těží ze zašlé slávy a pěstuje vzácné kytky :-)

Nejpozitivnější zpráva z celého víkendu je, že sami závodníci se snažili jezdit v duchu fair-play a doufejme, že se to projeví i na dalších závodech…

Pokud chceme vymítit nešvar hákování nezbývá než začít sami u sebe a provinilce bez kompromisů trestat.

Ať žije DoksyMan 2009!!!

kompletní výsledky zde


Vítěz Pavel Münster (Labe Tri club)


Jako druhý Stanislav Cibulka (TTK Slavia VŠ Plzeň)


třetí v cíli Lukáš Slatinský (TK Moravské Budějovice)


a moderátor celé akce byl? Rudy Krajčaaaaaaaaaa ( Rozhovor s ním si můžete připomenout zde , vřele doporučejeme!!!)


Nejlepší tři ženy. Zleva Andršová, Císařovská, Krejčová


Muži: Zleva Cibulka, Münster, Slatinský

Ostatní foto ze závodu naleznete v průběhu týdne ve fotogalerii

Hodnocení:
Přečteno 2292x

Komentáře

RUDYLAND Reagovat
Hákování Reagovat
Re: Hákování Reagovat
Re: Re: Hákování Reagovat
Re: Re: Re: Hákování Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár