ITU Mistroství světa v dlouhém duatlonu

3.08.2004 -
Ve Fredericii v Dánsku se konalo Duatlonové mistroství světa na dlouhých tratích. Zlatou medaili získal 38 letý veterán, 4 násobný Americký šampión Greg Watson z Philadelphie, když tratě 20km běhu, 120km kola a 10km běhu zvládl za 4 hodiny a 56 minut. Se ztrátou 4 minut si pro stříbro doběhl Španěl Sergio Rodrigues. O další 2 minuty zůstal zpět třetí Belgičan Nico Huyberechts. (Radek Holinka)
Fredericia, Dánsko
1.srpna, 2004
20km běh, 120km kolo, 10k běh

Ve Fredericii v Dánsku se konalo Duatlonové mistroství světa na dlouhých tratích. Zlatou medaili získal 38 letý veterán, 4 násobný Americký šampión Greg Watson z Philadelphie, když tratě 20km běhu, 120km kola a 10km běhu zvládl za 4 hodiny a 56 minut. Se ztrátou 4 minut si pro stříbro doběhl Španěl Sergio Rodrigues. O další 2 minuty zůstal zpět třetí Belgičan Nico Huyberechts.

Mezi ženami zvítězila Němka Ulrike Schwalbe, která dokončila závod za  5 hodin a 35 minut. Schwalbeová doběhla  do cíle s náskokem 5 min před druhou Yvonne Vlerken z Holandska a dalších 5 minut na Eriku Csomor z Maďarska.

Mezi startujícími bylo i jedno české jméno a to Petr Minařík, který nakonec obsadil 23. místo.