Reprezentanti hodnotí své výkony na MS v duatlonu

22.05.2007 -
V maďarském Gyoru se o víkendu zúčastnilo MS v duatlonu. Loňský Mistr Evropy Filip Ospalý se závodu nezúčastnil a prapor v kategorii dospělých držel Jan Kubíček. Nejlepšího výsledku dosáhl 6.místem Tomáš Servít.
Lukáš Tomášek - junior
33-místo, 55:30

 

Ihned po startu jsem ztratil kontakt s vedoucí skupinou díky pádu Ukrajince přede mnou a až do depa jsem běžel sám. Na kole jsem jel společně se dvěma Američany, Maďarem a s Radkem Roupcem, kterého se mi podařilo sjet hned v úvodu cyklistiky. Cyklistiku považuji pro mě za zlomovou část, protože nikdo ve skupince se nesnažil spolupracovat na dojetí skupiny před námi a na kole jsme získali ještě větší ztrátu. Na druhý běh jsem šel už jen s cílem doběhnout do cíle a mít to za sebou, protože už nebyla reálná šance se výrazně posunout v pořadí.

S výkonem spokojen nejsem, protože věřím že mám na víc než být 33., ale tentokrát to bohužel rychleji nešlo :-(


Radek Roupec - junior
35.místo, 55:39

 

V prvním ze dvou běžeckých okruhů to nevypadalo špatně, visel jsem na konci hlavní skupiny, která už byla značně natažená, ale ve druhém se udělala díra. Nedokázal jsem zrychlit a nabral ztrátu. Ta už po zbytek závodu jen narůstala. V cyklistické části to bylo trápení a v závěrečném běhu jsem se snažil nepropadnout se ještě hlouběji do startovního pole a samozřejmě dotáhnout soupeře přede mnou, což se moc nedařilo.

S výkonem zcela spokojen nejsem. Uspokojivé je pro mě to, že jsem se nešetřil a bojoval.


s číslem 156 startoval Radek Roupec
 
 
Tomáš Servít – K23
6.místo, 1:48:00
 

Má kategorie do 23 let měla start poněkud ztížený tím, že jsem startovali ze zadních pozic za kategorií elite. Úvodní metry prvního běhu byly dost ostré, na startu nás bylo kolem 90-ti a hned jsme nabíhali do úzkého koridoru, kde bylo důležité pohlídat si výhodnou pozici než se tempo stabilizovalo a my naběhli na širokou dálnici. Pak následovali celkem 4 okruhy v centru města, kde jsem se pohyboval zhruba v polovině startovního pole. V posledním okruhu mi lehce poodběhla skupina, ve které jsem se takřka celý první běh pohyboval.

Po běhu následovalo 6 cyklistických okruhů v délce 6,6 km. Ještě v prvním okruhu se mi podařilo stáhnout náskok cca 6-ti členného balíku. Bohužel nikdo nechtěl jet, tak jsem udával tempo především sám.Ve čtvrtém okruhu jsme byli dojeti velkou skupinou pronásledovatelů. V momentě, kdy nás dorazili mi připadlo, že se všichni spokojili s pozicí, na které jsou a tempo se nijak výrazně nezměnilo. „Známé firmy“ se schovaly dozadu a v čele nás spolupracovalo cca 6.Ve stejném dění jsme dojeli až do depa.

Na závěrečný dvoukruhový běh, jsem vybíhal ze čtvrtého místa. Ještě před koncem prvního okruhu se mi podařilo seběhnout nepatrný náskok Slováka Urbanovského.V posledním kruhu jsme na tempu spolupracovali ve třech. Cca 500 m před cílem jsem setřásl Lorenza a zvyšoval náskok až do cíle. Nakonec z toho bylo 6. místo!

Po doběhnutí do cíle jsem absolutně neměl přehled o umístění ve své kategorii. Škoda, že od sebe byly obě kategorie špatně odlišitelné. Asi 5 minut po doběhu mi už chodily sms zprávy, především od přátel a také členů Tréninkové skupiny (http://www.treninkovaskupina.euweb.cz/) o mém umístění.

Myslím, že premiérový start na MS se mi vydařil! Vzhledem k tomu, že v kategorii do 23 let jsem teprve druhým rokem, hodnotím závod kladně. Samozřejmě vím o svých rezervách, které mám především v dlouhém prvním běhu.

 

kompletní výsledky zde

Hodnocení:
Přečteno 683x

Komentáře

Tomeš Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo