Nová tvář v reprezentaci, Tomáš Renč

28.05.2008 -
Tomáš Renč, který reprezentoval Českou republiku na ME a v cíli se objevil na velice slušném 15.místě, se ohlíží za svým výkonem.

Jak jsi spokojen se svým výkonem na ME v duatlonu?
Nevím sám, jestli mám být spokojený, protože to byl můj první velký závod.

Jak se pro tebe závod vyvíjel?
Před závodem se mi stala nečekaná věc, že jsem prorazil duši a tím nárazem se mi zkřivil ráfek na zadním kole. Vrátil jsem se pěšky (3km) na hotel, kde jsem kolo vycentroval, tak aby se vešlo do povolených brzd a vyměnil duši. Poté jsem jel zpět na závodní okruh, ale naštěstí jsem stihl předávku kol do depa.
Start byl ze začátku moc rychlý a já se nehnal dopředu, takže prvním během jsem se postupně prodíral dopředu, až jsem do depa doběh na 14. místě spolu se třemi dalšími závodníky. Z depa jsem vybíhal z té skupiny první a Radek Roupec byl přede mnou 8 vteřin, ale špatně jsem se rozhodl, že počkám na ty další tři závodníky, se kterými dojedu čtyřčlenou skupinu. Jeden po chvilce odpadl a najednou byli se mnou dva Maďaři, kteří nechtěli jet a chtěli počkat na velkou skupinu za námi, kde byli další jejich závodníci a taky se tak stalo. Byla to moje vina, neměl jsem se na ně spoléhat alespoň jsem získal cennou zkušenost. Při kole jsem měl problémy v zatáčkách (kterých bylo na okruhu mnoho) s odsakováním zadního kola díky nerovnému kolu. Do druhé běžecké části, jsem opět vybíhal první z balíku, ale po chvilce mne předběhli čtyři závodníci a jednoho jsem se držel. Po občerstveni jsem nabral síly a v cílové rovince, jsem ještě dva předběhl, takže jsem běžel do cíle co to dá.