Rezervy jsou prakticky všude, říká František Linduška po EP Las Palmas

23.03.2018 -
První ostrý test závodní rychlosti po přípravném období čekal českou triatlonovou reprezentaci na Evropském poháru v Las Palmas. Nejrychlejším z českých mužů byl František Linduška, který dobíhal na 16.místě. Jak prožil závod a co ho čeká dál?

Jak probíhal závod z tvého pohledu?

Věděl jsem, že závod bude od začátku hodně rychlý, a to se také potvrdilo. Navíc rozbouřené moře a blízká první bóje udělaly z plavání doslova bitvu, která dost nestandardně rozdělila startovní pole. Na kole se jelo více méně podle předpokladů a všechny balíky tak, jak vylezly z vody, také dojely. Já byl v tom druhém cca 25 vteřin za prvním a další zhruba minutu od třetího. Bylo pár nástupů, ale žádný se nechytl a dojelo se to beze změn. Na běhu jsem se cítil dobře a ještě poskočil o pár míst na konečné 16.místo.

Jsi spokojen se svým výkonem a výsledkem?

Se svým závodem a výkonem jsem celkem spokojený, byť to nebylo úplně excelentní, ale ani ne špatné. Do hlavní části sezóny ještě zbývá dost času, takže doufám, že jsme na dobré cestě, ještě mě teď za týden čeká jeden závod EP v Portugalsku, který už bude na OH distancích a tím pádem ještě lepším ukazatelem mé současné výkonnosti.

Závod byl současně i ostrým testem výkonnosti po přípravném období. Kde byly největší rezervy?

Rezervy jsou prakticky ještě všude. Tento závod jsem šel v podstatě jen z objemového tréninku s jen minimálním počtem intenzivních kilometrů v nohách. Tahle část přípravy mě teprve čeká vzhledem k posunuté srpnové ME.

Jaké bylo pozávodní hodnocení od trenéra Lukáše Vrobela?

Trenér byl s výkonností celého týmu víceméně spokojen, předvedli jsme všichni takový náš standardní výkon, ale jak už jsem říkal, všichni jsme šli z objemu a byl to do velké míry pro většinu z nás test, jak na tom po zimě jsme.

Jak bys zhodnotil přípravné zimní období?

Příprava v zimě byla letos super, byl jsem minimálně nemocný, nějaká ta rýma kašel se mi samozřejmě nevyhnuly, ale nic většího mě nepotkalo. A když zdraví díkybohu drží, tak se trénuje parádně. Oproti předchozím rokům jsem také začal běhat s naším předním vytrvalcem a účastníkem OH v Londýně na maratonu Janem Kreisingerem, se kterým jsme přes zimu udělali opravdu hodně kvalitních kilometrů. Ve dvou se to prostě daleko líp táhne…

Co příprava v teple?

Zbytek zimy jsme pak strávili s týmem tady na Gran Canaria, kde jsme navázali na domácí objemy, ale v druhé části soustředění už jsme přidali i trochu kvality vzhledem k těmto prvním závodům.

Na startu bylo početné pole českých triatlonových reprezentantů. Co říkáš na výkony ostatních?

Každý určitě šel to, na co má a co bylo v závodě v jeho silách. Překvapila mě Iveta Feireislová, která hned první rok mezi Elite dobře zorientovala a výborně se s tím poprala. Určitě i Lukáš Červenka, který přes zimu hodně zapracoval na běhu a bylo to hodně vidět i na jeho výsledku. Celkově za tým si myslím, že se naše úroveň zvedla, ať už podle absolvovaných tréninků, nebo výsledků v konkurencí nabitém závodě a vzhledem k hlavní sezóně se bude určitě na co těšit!

Co tě čeká dál?

Teď mě ještě čeká jeden závod EP v portugalské Quarteiře, tím zakončím tohle soustředění a pak mě zase čeká velký tréninkový blok až do května, kdy už začínají i domácí závody. Už teď se těším na trénink doma a snad už i za pravého a teplejšího jarního počasí!