Známe všechny letošní mistry ČR

26.09.2017 -
Letošní sezóna byla opět dlouhá. Boje o domácí tituly odstartoval závod na začátku března, který byl MČR v zimním triatlonu. Vše zakončil mistrovský závod v Žamberku, kde se rozdělovaly tituly v duatlonu. Celkově to bylo 10 závodů mistrovství ČR, ze kterých vzešel nespočet šampionů.

MČR Žamberk, SDT/ 4,5-17-3,5

Závod v Žamberku se stal již tradiční konečnou zastávkou všech multisportovně laděných závodníků v dané sezóně. Nejinak tomu bylo i letos a dokonce pořadatelé dopředu hlásili „plný stav“, již několik dní před startem bylo totiž vyprodáno.

Konkurence se zde sešla opět výborná. Na start se postavilo mnoho triatlonistů, specialistů na duatlon a terénních triatlonistů, celé startovní pole bylo ale také doplněno o kvalitní závodníky a závodnice z řad biatlonistů, kterým teprve sezóna začíná.

Počasí bohužel závodníkům vůbec nepřálo a naplnily se téměř ty nejhorší možné scénáře. Ranní mlhu rozptýlil až vytrvalý déšť, k tomu se přidala teplota okolo 8 stupňů a vítr. Zdejší běžecká trať tak připomínala spíše náročný závod v přespolním běhu. Místní těžká kopcovitá cyklistika s několika zrádnými sjezdy také nebyla nic pro slabé nátury.

Podmínky byly ale pro všechny stejné a z vítězství se tak po zásluze radovali ti nejodolnější. Mezi muži jím byl Vojtěch Bednarský, který se spíše specializuje na terénní triatlon. V ženské kategorii pak zvítězila Pavlína Poláčková, která již má ve své letošní sbírce titul mistryně ČR ve sprinttriatlonu.

Zdroj: ČTA (Jiří Matoušek, BlackBee photography)

3.       Tereza Rudolfová                             1:09:16

Pod záštitou ČTA se tak za uplynulou sezónu uskutečnilo celkem 10 mistrovských podniků, ve kterých se rozdělilo 20 titulů. Zde najdeme výčet šampionů:

Sprint duatlon: Vojtěch Bednarský a Pavlína Poláčková

Celkově tak 20 možných titulů v celkovém pořadí pro sebe získalo 15 závodníků a závodnic. Heleně Kotopulu se totiž povedlo něco nevídaného, získala 4 mistrovské tituly. Lukáš Kočař a Pavlína Poláčková vybojovali shodně po dvou titulech.

Čistě triatlonových šampionátů pak bylo pět, ostatní závody se řadí mezi tzv. „triatlonové klony“.

I tak se ale může zdát, že těch mistrů a mistryň je poněkud hodně. To však není vše, když bychom přidali i všechny vítěze věkových kategorií v daných závodech MČR dostaneme se odhadem na nějakých 175 vítězů a vítězek. Pokud bychom však chtěli najít toho pravého šampiona, asi by se nám to nepovedlo. Spíše než jedinečného mistra republiky v triatlonu, bychom se mohli pokusit najít nejvšestrannějšího závodníka a závodnici uplynulé sezóny. Dvěma žhavými kandidáty by byli jistě Helena Kotopulu a Lukáš Kočař, ale nedá se to takto jednoznačně určit (U Heleny možná ano).

Všichni totiž, co dosáhli na nějaký republikový vavřín, si zaslouží uznání a my jim moc gratulujeme, především díky vám je pořád, o čem psát…