Triatlonové legendy závodily ve Zlivi v rámci nabitého triatlonového víkendu

29.08.2017 -
Jihočeský pohár patří tradičně k nejkvalitnějším seriálům u nás. Organizátoři závodu ve Zlivi dokázali uspořádat tří denní klání, kdy se v pátek jel sprint, v sobotu triatlon na olympijských distancích a v neděli netradiční, ale atraktivní závod týmů. Navíc organozátoři nově zařadili závod triatlonových legend.

Triatlonový víkend, Zliv

Pořadatelé připravili triatlonovou lahůdku, kdy si během tří závodních dnů přišli na své všichni. Organizátoři mysleli jednak na ty nejmladší, kterým připravili dětské závody a Junior Cup, tak také na ty zkušenější, kteří měli na programu závod legend. Tohoto závodu se zúčastnil třeba Jan Vaněk, trenér žákovské reprezentace a TCV JH.

Zdroj: TCV JH - Facebook

Hlavní závod opanovali dva naši přední závodníci do 23 let. Nejcennější kov vybojoval stylem start-cíl Lukáš Červenka, který patří mezi nejlepší plavce u nás a druhému Michalovi Šimečkovi nadělil téměř minutu ve vodě. Tento náskok si držel až do cíle. Třetí za nimi doběhl místní matador Jan Hron. Průběžně vedoucí závodník JP Václav Zajíc skončil na 7.místě.

V ženách nikomu nedala šanci Jana Candrová, když druhou v cíli porazila o téměř 14 minut.

V nedělním závodu týmů zvítězily výběry Dream Team ŠuTri (muži) a BH TT ČB áčko (ženy). Zajímavostí tohoto závodu je, že všichni členové týmu musí dorazit pohromadě a počítá se čas posledního z týmu v cíli. Jde tedy o takticky náročný závod, kdy se celý výběr musí přizpůsobit tomu nejslabšímu.

Větřkovický triatlon, TRTT/ 0,6-20-4

Zajímavý terénní triatlon, který je opravdu pro každého. Na stránkách závodu se mimo jiné píše: „Tratě jsou lehce závodní, protože nechceme, aby se zde sjížděli borci z celé republiky, jedná se o akci změřenou pro všechny, kdo by si chtěli triatlon zkusit, proto jsou distance takové, jaké jsou a jaké jsme byli v místních podmínkách schopni vytvořit!“

I tak se zde sešlo velmi kvalitní startovní pole, kterému opanovali Lukáš Krpec a Barbora Šimková.

Pardubický triatlon, LV/ sprint distance

Další závod ze série Labská VÝZVA pokračoval tentokrát v Pardubicích. Na závodníky byl nachystán sprint triatlon a vložený běžecký závod. Hlavní triatlonové klání ovládli Pavel Wohl a Lucie Kučerová.

Zdroj: Pavel Wohl - Facebook