František Kubínek má víkendový double!

9.08.2017 -
Závodník brněnského Ekolu František Kubínek dokázal během uplynulého víkendu vyhrát dva výborně obsazené tuzemské závody. Nejprve v závodě Valachy Man porazil dva aktuální mistry ČR v triatlonu a den poté pak zvítězil stylem start-cíl v závodě Jihomoravské TT ligy.

Hoštěradský TT/ sprint distance

František Kubínek nejprve v pátek porazil dva své kamarády a kolegy z Ekol týmu Jana Čelůstku a Lukáše Kočaře (více zde), aby pak den na to ovládl i závod nedaleko Brna. V závodě na sprintových distancích v Hoštěrádkách nedal nikomu šanci a zvítězil s náskokem více než tří minut před dorostencem Jindřichem Střihavkou, třetí skončil Ondřej Kelbl.

Zdroj: František Kubínek se svojí skupinou z RSFK- Facebook

V ženách pak především skvělým výkonem na kole zvítězila také věkem ještě dorostenka Lucie Kučerová. Na druhém a třetím místě jí doplnily stájové kolegyně z Ekol týmu - Pavlína Poláčková (úřadující mistryně ČR ve sprint triatlonu) a Monika Holešovská.

Houmrův triatlon, Jiříkov/ 0,55-37-9,5

V samém severním cípu ČR se jel již tradiční závod H-triatlon Tour. I letos byl tento závod, kde se představilo na 406 účastníků všech kategorií, skvěle organizačně zvládnutý. Jednalo se o poslední triatlonový závod v letošní sezóně v rámci seriálu H-triatlon Tour, celý podnik pak završí závěrečný běžecký závod na podzim, kde se budou udělovat i ocenění pro celkové vítěze poháru.

Sešla se zde i solidní konkurence, ve které byli nejrychlejší Ondřej Petr a Kateřina Strnadová.