Ospalý poběží přes pontony

11.05.2006 -
Na pontonech přes řeku Malši budou přebíhat duatlonisté při sobotním domácím šampionátu. Velký duatlon slaví premiéru v Českých Budějovicích. Noví mistři budou korunováni na náměstí Přemysla Otakara II. pod Černou věží. V sázce jsou také dvě místa na červencovém mistrovství světa v Kanadě.

Pojede se na velmi krátkých tratích 6 km běh - 20 km kolo - 3 km běh v centru města. "Bude to hodně technické, prudké zatáčky, dlažba i úzké cyklistické stezky," varuje Daniel Fekl, český reprezentant, který přivezl duatlon do jihočeské metropole, kde nyní žije.
"Příprava pokračuje stejně, cítím se dobře," říká hlavní favorit a obhájce titulu Filip Ospalý. Před dvěma týdny vyhrál první závod Českého poháru v Dobřanech, o víkendu běžel v Brně 5 km za 14:36 a pak kvůli defektu nedokončil pondělní cyklistický závod. Mezi tréninkem řeší poslední stavební úpravy v novém domě a v pátek před startem se rozptýlí návštěvou svatebního veselí triatlonového reprezentanta Martina Krňávka. Ten už se chystá i na otcovské povinnosti.

Jiné starosti má Fekl, což je Ospalého nejvážnější soupeř. "Líp jsem potrénoval, o pořadatelské záležitosti se starají víc kamarádi a parnteři v čele s Romanem Charvátem," říká duatlonový specialista, který organizoval závod v Dobřanech.
Ospalý už předem nominaci na duatlonový svět odmítl, v létě dává přednost olympijskému triatlonu. Fekla by měl prohnat ještě Xterový šampion Jan Kubíček, nastupující Aleš Láník nebo zkušený Petr Minařík. "Doufám, že se pole rychleji roztrhá," říká Ospalý, který se těší na první návštěvu a prohlídku Českých Budějovic.

Mezi ženami patří k hlavním kandidátkám na zlato bývalá juniorská reprezentantka Vendula Trnková, vítězka z Dobřan, a veteránka Šárka Grabmu¨llerová. Zatím není jistá účast loňské vítězky Radky Vodičkové, která závodila v Asii. Loňská mistryně Evropy Vendula Frintová bude chybět, protože je na vysokohorské přípravě v pyrenejském Font Romeu.

Bohatý program začne už ve 12 hodin běžeckými závody dětí, vystoupí bike-trialista "Spaceman" Spěšný a večer zahraje Yo-yo band.
Závod je zároveň druhým podnikem Českého poháru, který vyvrcholí v září v Českém Jiřetíně.
Podrobnosti k závodu najdete na www.duatlon.cz.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Duatlon startuje v Dobřanech
V Dobřanech nebylo o vítězství Ospalého pochyb!!!
Co zaznělo v cíli po duatlonu v Dobřanech
MČR v duatlonu startuje ve Stráži pod Ralskem
Ospalého sólo jízda k mistrovskému titulu!

Galerie

   

Přečteno 357x

Komentáře

tohle už jsme četli Reagovat
Re: tohle už jsme četli Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo