Podaří se Feklovi odveta v Českých Budějovicích?

10.05.2006 -
Když jeden z dnešních pořadatelů duatlonu v Českých Budějovicích shlédl loňský závod v Dobřanech, pomyslel si. „Podobný závod bych rád zorganizovat taktéž a rovnou v centru Českých Budějovic.“ Rok se sešel s rokem a z pouhé myšlenky se stala reality v podobě MČR v duatlonu.

 

Závod se koná tuto sobotu 13.května na náměstí Přemysla Otakara II. na tratích 6-20-3 km. A jak nám prozradil jeden z pořadatelů Roman Nedvěd, převážná část závodu bude vedena centrem města. Běh bude z větší části po dlažebních  kostkách a na závodníky v úvodním běhu čeká 6 okruhů a v každém z nich atraktivní přeběh přes slepé rameno řeky Malše po 80m dlouhém molu. Cyklistická část bude spíše kritériem rozdělená do 4 okruhů.

A co si myslí o trati Dan Fekl, který vše podřídil úspěchu právě v Českých Budějovicích. „V běhu nepředpokládám, že se startovní pole nějak roztrhá a závod bude hlavně o cyklistice. Na trati čekají jezdce úzké uličky. Budou se neustále střídat ostré brždění s nástupy.“ Jak závod v Dobřanech  ukázal, Fekl je evidentně v dobré cyklistické formě  a jediný recept jak porazit svého největšího rivala Ospalého je, ujet mu na kole. A právě  na trati v Českých Budějovicích se k tomu nabízí ideální příležitost. Do boje o jedno nominační místo na MS v duatlonu, které se uskuteční koncem června v kanadském Corner Brooku, bude chtít zasáhnout i Aleš Láník, Jan Kubíček a další. Filip Ospalý dává přednost triatlonům a s MS nepočítá. Pro kategorii žen  je  rovněž přichystána jedna letenka směr Kanada a doufejme, že tento fakt přiláká na start kvalitnější konkurenci, než tomu bylo v Dobřanech.  Můžeme se opět těšit na dramatický závod.

MČR v duatlon je součástí akce Vítání léta pořádané městem Českých Budějovic. Na návštěvníky bude čekat velmi bohatý doprovodný program. Od seskoku parašutistů, hip-hop tanců až po večerní vystoupení skupiny Yoyoband!


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
V Dobřanech nebylo o vítězství Ospalého pochyb!!!
Co zaznělo v cíli po duatlonu v Dobřanech
Ospalého sólo jízda k mistrovskému titulu!
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
MČR v duatlonu

Galerie

   

Přečteno 433x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo